I tiskárna pod vánočním stromečkem může udělat radost. Jakou vybrat? Přinášíme 11 tipů.

Pokud vás napadá, že kancelářské vybavení nepatří mezi ty dárky, které by se pod vánočním stromečkem zrovna vyjímaly, dovolte nám vyvést vás z omylu. Taková tiskárna dokáže zvěčnit neopakovatelné životní momenty, ušetří čas strávený cestou do copy centra a usnadní práci s dokumenty všem členům domácnosti. Jakou vybrat tiskárnu jako dárek k letošním Vánocům? Máme pro vás 11 tipů na zařízení, která udělají radost každému.

Tipy na levné tiskárny pro nenáročné uživatele

Tiskárna není nutně nepostradatelným vybavením domácnosti, čas od času se ale hodí snad každému. Pokud se chystáte obdarovat nenáročného uživatele, který nepotřebuje tiskárnu používat na denní bázi, vystačíte si s modely do 4 tisíc korun.

Pro sporadický tisk černobílých dokumentů a občasné skenování se jako ideální volba jeví laserová multifunkce v ceně do 4 000 Kč. Obavy, že byste na úkor nízké pořizovací ceny (tiskárny z této kategorie začínají na ceně pod 3 tisíci korun) přišli o užitečné funkce, jako jsou skenování, kopírování, bezdrátové připojení nebo tisk z cloudu, nejsou na místě. Velkou výhodou laserových multifunkcí je jejich nenáročná údržba a nízké náklady na provoz.

Vánoční tip 1: HP LaserJet Pro MFP M130a

hp laser jet L Laserová multifunkce od Hewlett-Packard zvládá krom tisku i skenovat a kopírovat. Tiskne černobíle do velikosti formátu A4 v rozlišení 600x600 DPI, což je pro tisk dokumentů naprosto dostačující. Rychlost tisku 22 stran za minutu patří v daném segmentu tiskáren k mírnému nadprůměru. Nízké náklady na provoz ocení především studenti a všichni ti, kteří nechtějí, nebo si nemohou dovolit, za provoz tiskárny utratit majlant. S pořizovací cenou pod 3 tisíce korun se řadí k nejlevnějším laserovým multifunkcím na trhu.

Vánoční tip 2: Brother DCP-1623WE

brother 2 L Krok vedle neuděláte ani pokud pod stromeček přibalíte laserovou multifunkci Brother DCP-1623WE. Tiskárna v ceně kolem 3 a půl tisíc nabídne velmi slušný tiskový výstup (rozlišení 2400x600 DPI), přičemž případný rozdíl v ceně (ve srovnání s obdobnými modely konkurence) vynahrazuje zvýhodněná nabídka Brother. V rámci programu tonerbenefit s novou tiskárnou dostanete totiž i plnohodnotný originální toner s kapacitou 1 500 stran v hodnotě 590 Kč, samozřejmě zdarma.

 

Pro uživatele, kteří touží domácí tiskárnu občas využít k tisku obrázků a fotografií, je vhodnější volbou inkoustová tiskárna. Počítejte ale s vyššími nároky na údržbu – inkoust tendence v inkoustových tiskárnách zasychat v důsledku nízké frekvence používání. V praxi to znamená vyšší výdaje na provoz inkoustové tiskárny, které je možné znatelně snížit používáním kompatibilních cartridgí.

Vánoční tip 3: Canon PIXMA MG3650S

canon 3 L Multifunkční inkoustovou tiskárnu Canon PIXMA MG3650S pořídíte za cenu lehce převyšující tisícovku. Jedná se o jednu z nejlépe vybavených tiskáren ve své kategorii. Nabídne rychlý a kvalitní tisk, propojení s chytrými zařízeními, oboustranný automatický tisk a volitelně i XL inkoustové kazety, které šetří životní prostředí i výdaje na tisk. Skvěle poslouží k domácímu tisku fotografií – díky funkci bezokrajového tisku a vysokému rozlišení 4800x1200 DPI bude výsledek stát za to.

Tipy na tiskárny s nejnižšími náklady na provoz

Máte strach, aby radost z nové tiskárny nevystřídal kyselý výraz v momentě, kdy se obdarovaný začne pídit po cenách náhradních tiskových náplní? Pak se poohlédněte po těch modelech, jejichž provoz je málo nákladný.

Laserová tiskárna je obecně ekonomičtější volbou než tiskárna inkoustová. Problém nastává v případě, kdy jedním z požadavků na tiskárnu být obstojný tisk fotografií. Pak nezbývá než sáhnout po inkoustové tiskárně. Nejrozumnější volbou, co se nízkých provozních nákladů týká, jsou tiskárny s tankovými zásobníky inkoustu.

Tiskárny na tankový systém si za těch pár let, co jsou na trhu k dostání, vybudovaly poměrně širokou základnu oblíbenců. Není divu. Nikdo nechce kupovat předražené originální náplně. Díky systému doplnitelných zásobníků inkoustu je provoz tiskárny levnější, méně náročný na údržbu a mnohem ekologičtější.

Vánoční tip 4: Brother DCP-T310

brother 4 LMultifunkční inkoustová tiskárna Brother DCP-T310 patří s cenovkou kolem 3 a půl tisíc korun mezi nejlevnější tiskárny s tankovými zásobníky na inkoust. Na jedno naplnění tanku zvládne vytisknout 5 000 barevných a 6 500 černobílých stránek (s 5% pokrytím při tisku). S rozlišením 6000x1200 DPI dosahuje kvalitních tiskových výstupů do formátu A4. Nejen v případě spotřebního materiálu, ale i vnějšími rozměry patří tento model mezi ty úspornější. I přesto se do zásobníku této multifunkce vejde 150 listů.

Vánoční tip 5: EPSON EcoTank L3160

epson5 LEpson přišel na trh s tankovým systémem inkoustových zásobníků jako první, když představil svou řadu tiskáren s označením „L“. Dle slov výrobce ušetří nákup této tiskárny 90 % nákladů na inkoust. To proto, že tuhle multifunkci dodávají se zásobou inkoustů na tři roky. Levný tisk ale není zdaleka jedinou výhodou tiskárny Epson EcoTank L3160. Zvládá i bezokrajový tisk v rozlišení 5760x1440 DPI do formátu A4. Na inkoustovou tiskárnu je úctyhodným parametrem tohoto modelu také rychlost tisku. Při 5% pokrytí stránky A4 zvládá vytisknout 33 stran za minutu. Je ideální volbou pro domácnosti a malé kanceláře, které potřebují pravidelně tisknout v barvě.

Tip pro generaci odkojenou smartphony

Pokud přemýšlíte, jakou tiskárnu by ocenili vaši potomci nebo kamarádi, kteří se bez připojení k internetu nehnou na krok, a na všech těch Instagramech, Faceboocích a kdovíčem ještě jsou 24/7, máme pro vás skvělý tip. Možná by tím pravým dárkem pro mohla být kapesní bezdrátová tiskárna, pomocí které si mohou tisknout momentky vyfocené mobilem. Kdykoliv a kdekoliv.

Vánoční tip 6: Polaroid Mint pocketprinter

polaroid 6 LKompaktní, lehká a stylová kapesní tiskárna Polaroid Mint vytiskne fotky z telefonu za pochodu, stačí zařízení propojit přes Bluetooth. Tiskne rychlostí 1 snímek za minutu a na jedno nabití jich zvládne vyrobit 50. Krom klasických fotek o rozměru 5 x 7,6 cm zvládá tisknout i samolepky, stačí vyměnit fotopapír za samolepicí alternativu. Do softwarového vybavení kapesní tiskárny Polaroid patří aplikace na úpravu fotografií, která zaručí, že tištěné fotografie budou vypadat ještě lépe.

Tipy na tiskárny pro fotografy

Vybíráte tiskárnu pro fotografa? Pak je jasné, že se budete muset poohlédnout po kvalitní inkoustové tiskárně. Zaměřte se na funkce, jako jsou bezokrajový tisk, tisk ve velkých formátech, rozšířený počet barev inkoustových náplní a možnost použití papíru vyšší gramáže.

Cenově patří fototiskárny spíše mezi ta dražší zařízení, pokud mají být výstupy co možná nejlepší, neušetříte moc ani na provozních nákladech, protože budete chtít tisknout na kvalitní papír co možná nejkvalitnějšími inkousty. Přestože obstojná multifunkce, která zvládá domácí tisk fotografií se dá pořídit za nižší jednotky tisíc, pokud toužíte po profesionálních výstupech, připravte se spíše na cenové rozpětí mezi 10 a 35 tisíci korun.

Vánoční tip 7: EPSON SureColor SC-P800

epson 7 LOpravdu profesionální stroj pro tisk grafiky a fotografií je tiskárna Epson SureColor SC-P800. Zvládá tisknout na širokou škálu médií. Jedná se o nejmenší tiskárnu, která umí tisknout na formát A2, díky volitelnému tisku na papír v roli nejsou pro tuhle tiskárnu překážkou ani panoramatické fotografie. Disponuje 9 barvami inkoustů z řady UltraChrome HD, díky čemuž dokáže tisknout ty nejhlubší odstíny černé a bohaté tóny ostatních barev. Výhodou je i velký barevný 2,7palcový displej, samozřejmostí je tisk z cloudu a pro profesionální tisk fotografií nezbytné velké 80ml zásobníky inkoustu.

Vánoční tip 8: CANON SELPHY CP 1300

canon 8 LCanon Selphy CP 1300 je jednoúčelová fototiskárna, která vyniká nízkou hmotností a kompaktními rozměry. Funguje na principu termosublimačního tisku, který je ideální pro tisk fotografií tzv. za pochodu. To proto, že barva zasychá na tiskovém médiu ještě uvnitř tiskárny. Vytištěná fotografie tak neztrácí barvy a detaily ještě dlouho po vyjetí z útrob tiskárny. Oproti kapesním tiskárnám, kterým Canon Selphy zdatně konkuruje, je možné toto zařízení připojit nejen k mobilu či tabletu, ale i přímo k počítači, tisknout lze i z paměťové karty, nebo přímo z fotoaparátu. Využití najde tento model u eventových fotografů, kteří si díky této tiskárně mohou zřídit na akci vlastní fotokoutek.

 

Prohlédněte si i naše doporučení na zařízení pro tisk fotek v našem výběru nejlepších inkoustových tiskáren roku 2019. Najdete tam hned tři tipy na skvělé fototiskárny v různých cenových relacích.

Tipy na tiskárny pro ty, kteří potřebují tisknout mimo kancelář

Možná chcete pod stromečkem potěšit někoho, kdo často pracovně cestuje a hodila by se mu přenosná tiskárna, kterou by na služební cesty mohl brávat s sebou. Přenosné tiskárny mají různou podobu – od průmyslových termotiskáren na účtenky a samolepicí štítky, přes kapesní tiskárny určené k okamžitému tisku fotografií, po inkoustové tiskárny, které zvládají tisk dokumentů, smluv, ale i obrázků a fotek ve vysoké kvalitě. Přenosné tiskárny jsou vybaveny akumulátorem, takže je stačí doma nabít a v terénu je možné je používat i mimo dosah elektrické sítě. Jsou zpravidla velmi skladné a kompaktní. Daní za flexibilitu je u přenosných tiskáren pomalejší tisk.

Vánoční tip 9: EPSON WorkForce WF-100W

epson 9 LSeznamte se s nejmenší a nejlehčí bezdrátovou inkoustovou tiskárnou Epson. Tisk faktur, smluv, dokumentů, ale i barevných obrázků a grafů na cestách pro vás nebude problém. EPSON WorkForce WF-100W tiskne do formátu A4, disponuje LCD obrazovkou a nechybí ani funkce bezdrátového tisku. Její největší výhodou jsou ale její kompaktní rozměry a vestavěný akumulátor (dá se dobíjet i prostřednictvím USB), díky čemuž poslouží skvěle kdekoliv mimo kancelář.

Tipy na tiskárny pro domácí kutily a technologické nadšence

3D tiskárny dávno nejsou výsadou specializovaných dílen a technologických laboratoří. Pomalu ale jistě se stávají užitečným pomocníkem v kancelářích, ale i domácnostech. Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo věci raději opravuje, než kupuje nové, a rozumí si s moderními technologiemi, možná by právě 3D tiskárna byla pro něj ideálním dárkem.

3D tiskárna v domácích podmínkách není vhodná jen k tisku kreativních dekorací a plastových těžítek, ale skvěle poslouží i k výrobě nejrůznějších náhradních dílů nebo rovnou prototypů. Může jít o skvělý nástroj pro rozvoj technických dovedností, které v blízké budoucnosti budou nezbytnou výbavou pracovníků na nejrůznějších pozicích. Ideální dárek pro technicky nadané studenty.

Pokud nemáte ponětí, jak taková 3D tiskárna funguje, přečtěte si náš článek o technologiích 3D tisku.

Vánoční tip 10: XYZ da Vinci Mini W+

da Vinci 10 LMini 3D tiskárna XYZ da Vinci mini W+ je předurčená stát se vstupní branou do světa 3D tisku. Skvěle poslouží v domácnostech, vzdělávacích institucích i malých firmách. Značka XYZ k dispozici vlastní software k přípravě 3D modelů, který je speciálně navržen pro začátečníky a zvládnou jej tak obsluhovat i kutilové s nulovými zkušenostmi s 3D tiskem. O bezpečnost při používání je postaráno díky uzavřené konstrukci celého zařízení. Tuto 3D tiskárnu pořídíte za cenu kolem 7 tisíc korun.

Tip na „tiskárnu“ pro malé umělce a kutily

Pro ty úplně nejmenší kreativce existuje ještě jedna možnost, jak se seznámit s 3D tiskem. 3D pero je zařízení, prostřednictvím kterého je možné vytvářet 2D a 3D modely ručně. Výhodou oproti 3D tiskárnám je, že pro práci s 3D perem není potřeba vytvářet digitální 3D modely, veškerá tvorba probíhá jen tak „od ruky“ a kreativitě tak nejsou kladeny žádné meze.

Vánoční tip 11: Polaroid PLAY 3D

polaroid 11 L3D pero Polaroid PLAY ergonomický tvar a skvěle padne do ruky jak pravákům, tak levákům. Je lehké a skladné, o zábavu se tak umí postarat i při dlouhé cestě vlakem, nebo na prázdninách u babičky. Skvělým pomocníkem při tvorbě prvních 3D modelů je aplikace pro mobily a tablety, kde můžete najít hotové šablony pro 3D tvorbu, případně si i vlastní šablony připravit. Práce s 3D perem Polaroid PLAY rozvíjí kreativitu, trpělivost a jemnou motoriku, což ale nemusí nutně znamenat, že se jedná o ryze dětskou záležitost. I dospělí si s ním mohou vybít svoje kreativní choutky.

Buďte u toho jako první
Nejnovější informace o novinkách a akcích přímo na váš e-mail.
Doprava zdarmapro přihlášené zákazníky již od 749 Kč!
Doručení do druhého dneJsme fakt rychlí
Doživotní záruka na náplněNašemu zboží prostě věříme
Garance proti poškození tiskárnyKdyž se něco stane, je to na nás