Aplikace pro tisk z iPhonu – 3+7 aplikací, které můžete využít

Potřebujete vytisknout fotky či dokumenty z telefonu, ale nevíte jak na to? V tomto článku vám přinášíme seznam těch nejlepších aplikací pro tisk z iPhonu – včetně návodu, jak při tisku postupovat.

Seznam aplikací pro tisk z iPhonu

  • AirPrint (nativní aplikace iOS)
  • PrinterPro
  • Print n Share
  • aplikace výrobců tiskáren

Základním předpokladem pro tisk z iPhonu je propojení tiskárny a telefonu prostřednictvím WiFi sítě. Pokud vaše tiskové zařízení funkci WiFi spojení nemá, nezoufejte si. Stále můžete tisknout prostřednictvím Bluetooth ze zařízení Android nebo pevným síťovým spojením z počítače.

AirPrint

Cena: zdarma

Mobilní zařízení značky Apple jsou od výrobce vybavena aplikací AirPrint, která pro naprostou většinu tiskových úloh plně dostačuje. Předpokladem pro tisk je kompatibilita vaší tiskárny – seznam podporovaných tiskáren a tiskových serverů najdete na tomto odkazu (Apple jej každý měsíc aktualizuje).

Pokud chcete vytisknout určitý dokument či fotku, klikněte na ikonu sdílení a následně na „tisk“. Poté vyberte tiskárnu, zadejte počet kopií a tištěný rozsah a klepněte na „tisknout“ (pravý horní roh).

21-nahled2.jpg

Pomocí AirPrint je možné tisknout i z některých aplikací (musí podporovat možnost tisku). Tiskové úlohy si zobrazíte v přepínači aplikací – tisk je možné také zrušit.

Printer Pro

Cena: 6,99 $

Aplikace Printer Pro je jednou z nejlepších alternativ, pokud vaše tiskárna není vybavena technologií AirPrint. Umožňuje tisk prakticky všech myslitelných souborů: textových dokumentů, e-mailů, fotografií, webových stránek apod.

Postup tisku z aplikace Print Pro:

  1. Otevřete Print Pro a zvolte dokument, který chcete tisknout. 
  2. Nastavte parametry tiskové úlohy (formát a orientaci papíru, poměr velikosti tisknutého dokumentu k velikosti listu, počet stránek na papír a počet kopií), vyberte tiskárnu a stiskněte „Print“ v pravém horním rohu.
3-nahled2.png

Aplikaci PrinterPro stáhnete tady.

Print n Share

Cena: 6,99 $

Print n Share je jednou z nejoblíbenějších aplikací pro tisk dokumentů, e-mailů a fotek z iPhonu. 

Aplikace řadu pokročilých funkcí – umožňuje mj. konvertovat webové stránky a různé druhy dokumentů do PDF formátu a tisknout z cloudových úložišť či přímo z e-mailu. Webové stránky je možné tisknout buď jako dokumenty („Print from adress“) nebo jako screen obrazovky („Print from screen“). Prostřednictvím Print n Share můžete soubory také sdílet.

Jak při tisku postupovat?

  1. Otevřete dokument, který chcete tisknout a v pravém horním rohu klikněte na ikonu sdílení. Z rozbalených možností zvolte „Open in Print n Share“. Pokud zde tuto možnost nevidíte a máte aplikaci nainstalovanou, klikněte na „Open in“ a Print n Share vyberte ze seznamu nabízených aplikací.
  2. Alternativně můžete tisknout přímo z aplikace. V menu vyberete druh souboru, jaký chcete tisknout – na výběr máte tlačítka „Files“ (textové soubory), „E-mail“, „Camera“ (tisk právě vyfoceného snímku), „Web pages“ (webové stránky), „Contacts“ (tisk kontaktů uložených v telefonu) a „Images“ (uložené fotografie).
  3. V okně „Printer Options“ vyberte tiskárnu, ze které chcete tisknout, zvolte počet kopií a klikněte na tlačítko „Print“.

Aplikaci Print n Share stáhnete zde.

Tip: tiskněte fotky z iPhonu na přenosné tiskárně 
Obyčejný papír fotkám nesluší. Pokud chcete tisknout snímky z dovolené či oslavy, je lepší sáhnout po přenosné tiskárně. Fungují na principu termotisku a výsledné fotografie jsou od snímků z fotokiosku k nerozeznání. 
Více informací najdete také v článku Tiskněte fotky kdykoliv a kdekoliv: 4 tipy na přenosné a kapesní tiskárny.

Aplikace výrobců tiskáren

Tiskové aplikace pro smartphony nabízí také výrobci tiskáren. Jejich výhodou je kompatibilita se všemi modely daného výrobce (předpokladem je možnost propojení pomocí Wi-Fi) a bezplatné stažení. Kvalita ale bývá spornáu některých aplikací si uživatelé stěžují na jejich časté padání nebo špatnou ovladatelnost.

Postup tisku je v zásadě stejně jako u jiných aplikací; po spuštění vyberete soubor, který chcete tisknout, zvolíte počet kopií, vyberete tiskárnu a dokument či fotky vytisknete.

Buďte u toho jako první
Nejnovější informace o novinkách a akcích přímo na váš e-mail.

Podobné články

Tiskněte fotky kdykoliv a kdekoliv: 4 tipy na přenosné a kapesní tiskárny

Vybíráte kapesní tiskárnu pro tisk fotografií ze smartphonu? Máme pro vás 4 tipy na zařízení, se kterými své momentky vytisknete kdykoliv a...

Doprava zdarmapro přihlášené zákazníky již od 749 Kč!
Doručení do druhého dneJsme fakt rychlí
Doživotní záruka na náplněNašemu zboží prostě věříme
Garance proti poškození tiskárnyKdyž se něco stane, je to na nás