Tiskněte fotky kdykoliv a kdekoliv: 4 tipy na přenosné a kapesní tiskárny

27. 4. 2020

27. dubna 2020, 14:00 | Kompaktním foťákům pomalu zvoní hrana. Srovnatelné fotky totiž pořídíme s průměrným smartphonem. Místo, které uvolní v batohu nepotřebný foťák, se tak uvolňuje například pro kapesní tiskárnu, s jejíž pomocí vytisknete své životní momentky. Máme pro vás několik tipů na tiskárny, se kterými vytisknete fotky za pochodu.

To nejlepší z naší nabídky

Kapesní a přenosné tiskárny spojuje hned několik charakteristik: jsou malé, skladné, ke svému provozu nepotřebují připojení k elektrické síti a tisknou fotky, které si rádi necháte na památku.

Abychom vám výběr usnadnili, vybrali jsme čtveřici kapesních tiskáren, které vašim sešlostem v kruhu rodiny či přátel přidají něco navíc.

Tip na levnou, spolehlivou tiskárnu: Canon SELPHY CP-1000

Canon SELPHY CP-1000 L

Canon SELPHY CP-1000 se vám nepronese. 840 gramová termosublimační tiskárna vytiskne fotku velikosti 10 × 15 cm za 47 sekund, poradí si ale i s tiskem čtvercových a miniaturních štítků nebo s fotografickým papírem formátu kreditní karty.

Doba nabíjení se pohybuje okolo 4 hodin, maximální rozlišení tiskárny je 300 DPI.

Tiskárnu můžete pohodlně ovládat pomocí dotykové displeje o úhlopříčce 6,8 palce. Snímky si snadno zobrazíte a vytisknete jediným stisknutím tlačítka. Canon SELPHY CP-1000 si rozumí mj. s paměťovými kartami i fotoaparáty. Součástí zařízení je aplikace pro úpravu fotografií (vyladění jasu, barev či potlačení šumu).

Co je hodnota DPI a jaký vliv na tisk fotografií? Vše se dozvíte v článku Co znamená DPI rozlišení při tisku a jak podle něj vybrat vhodnou tiskárnu?

Tip na tiskárnu lehkou jako pírko: Kodak Photoprinter Mini 2 White

Kodak Photoprinter Mini 2 White L

Váží sice jen 238 g, pod zdánlivě křehkou schránkou ale tiskárně Kodak Photopriner Mini 2 White tluče výkonný motor, které vám na jedno nabití vytiskne 20 fotografií s rozlišením 300 DPI. Poradí si s klasickými fotkami (10 × 15 cm), cizí ale není ani formát kreditní karty (8,6 × 5,4 cm) nebo čtverce o velikosti 5 × 5 cm.

Součástí zařízení je zásobník na 8 fotografických papírů. Nechybí aplikace Kodak App, se kterou snímky snadno upravíte či oříznete. Fotografie ze svého smartphonu nahrajete pomocí Wi-Fi nebo NFC připojení (stačí telefon přiložit k tiskárně). Kodak Photoprinter Mini 2 White nabijete s microUSB kabelem za 90 minut.

Tip: Sháníte fotografický papír? Podívejte se do naší nabídky.

Tip na zlatou střední cestu: Canon SELPHY CP1300

Canon SELPHY CP1300 L

Ztělesněním kompromisu mezi špičkovými parametry a nízkou cenu je Canon SELPHY CP1300. Tiskárna pracuje na principu termosublimace a disponuje rozlišením 300 DPI a rychlostí tisku od 27 vteřin na snímek.

Na jedno nabití vytisknete 12 fotek, doba nabíjení se pohybuje okolo 4 hodin. Canon SELPHY CP1300 připojíte ke svému smartphonu (či počítači) pomocí Wi-Fi. Tisknout můžete i z flash disku, paměťové karty nebo připojením počítače přes USB kabel.

Na 3,2 palcovém displeji můžete své fotky před tiskem oříznout a projasnit. Tiskárna nabízí také tisk dokladových fotek nebo fotografických „proužků“ - jako z automatu.

Nevíte, jak při tisku fotografií ze svého smartphonu postupovat? Jednotlivé kroky vám objasní článek Jak tisknout z mobilních zařízení: Průvodce pro začátečníky.

Tip na těžkou váhu mezi kapesními tiskárnami: Polaroid Mint Pocketprinter Black

Polaroid Mint Pocketprinter Black L

Polaroid je synonymem pro fotoaparáty s okamžitým tiskem snímků - a tak není divu, že se tato značka s velkou vervou vrhla i na trh s přenosnými tiskárnami. Její vlajkovou lodí je Polaroid Mint Pocketprinter Black.

Termosublimační zařízení, vážící 162 gramů, vytiskne na jedno nabití okolo 50 fotografií o formátu 5 × 7,6 cm; každou z nich tiskne zhruba 60 sekund. Polaroid Mint Pocketpriner nabijete za 2 hodiny.

Při tisku využívá přístroj technologii Zink Zero Ink, která brání zašpinění tisknutých snímků. Úpravu fotek snadno provedete v aplikaci Polaroid Mint, kterou si stáhnete do svého telefonu - je kompatibilní s iOS i Androidem.

Související produkty

+ Dárek
Canon SELPHY CP1300 termosublimační tiskárna - růžová
Skladem
3 305 Kč
2 731 Kč bez DPH
Buďte u toho jako první
Nejnovější informace o novinkách a akcích přímo na váš e-mail.

Podobné články

Jak tisknout z mobilních zařízení: Průvodce pro začátečníky

Zabudované fotoaparáty ve smartphonech už téměř nahradily kompaktní foťáky. S rostoucím prostorem vnitřní paměti a zvyšováním operačního...

21. 6. 2022  Celý článek »

uvod

Co znamená DPI rozlišení při tisku a jak podle něj vybrat vhodnou tiskárnu?

Většina nakupujících se při výběru domácí či kancelářské tiskárny rozhoduje především podle ceny, menšina potom hledí na rychlost tisku a...

19. 5. 2022  Celý článek »

Doprava od 69 Kč

na výdejní místa

Doručení do 48 hodin

Jsme fakt rychlí

U nás máte čas

Zboží můžete vrátit do 30 dnů

Odměníme Vás

Za každý nákup získáte věrnostní body