Články

7 minut čtení
Nejnovější článek

Jak vybrat domácí tiskárnu: Hlavní parametry výběru

19. 2. 2024

Výběr správné domácí tiskárny se může na první pohled zdát jako neřešitelný úkol. Pokud si ale položíte ty správné otázky, máte napůl vyhráno. Pojďme se podívat, jak vybrat tiskárnu, k čemu tiskové zařízení doma využijete a podle jakých parametrů se řídit.

Přečíst článek
Muž upravující fotky na počítači vyfocené přes zrcadlovku. 5 minut čtení

Jak stáhnout fotky do počítače z mobilu či fotoaparátu

10. 1. 2024

Časy analogových fotoaparátů jsou již dávno pryč a s nimi i nutnost jednou za čas nechat fotky vyfocené na film vyvolat specialisty. Právě to s sebou ale ve výsledku přináší i určitá negativa. Zatímco v minulosti jsme totiž díky analogovým foťákům měli spousty fotek ve fyzické podobě zařazené do fotoalb, dnešní doba přeje spíše fotkám digitálním, které si prohlížíme maximálně tak na displeji mobilů, počítačů a televizí a jen málokdy je necháme vytisknout. Určitý háček může být nicméně i v tom, že ne každý ví, jak vlastně stáhnout fotky do počítače z mobilu či fotoaparátu a proto se k jejich tisku neuchyluje. Nejedná se přitom o nic složitého či časově náročného, o čemž vás přesvědčíme v následujících řádcích.

Celý článek »
Vánoční pohledice před vánoční dekorací 7 minut čtení

Jak doma jednoduše vytvořit vlastní vánoční pohlednice: Tipy na tiskárny, software, papír i obrázky

27. 11. 2023

Je tomu sice skoro až k nevíře, ale rok se s rokem sešel a letošní Vánoce jsou již téměř za rohem a to znamená jediné - přípravy na ně začínají pomalu, ale jistě nabírat na obrátkách. Zatímco s pečením cukroví, nakupováním dárků, výzdobou vašich domovů či porcováním kapra vám tak úplně nepomůžeme, rádi vám poradíme alespoň s vytvořením vlastní pohlednice zdarma, kterou můžete následně zaslat svým nejbližším jakožto vánoční přání. Takové vánoční přání z fotky jim totiž zcela určitě udělá radost, což je o Vánocích nejdůležitější.

Celý článek »
4 minuty čtení

5% pokrytí stránky při tisku aneb jak dlouho vám vydrží toner či cartridge?

14. 9. 2023

Stalo se vám někdy, že váš nový toner či cartridge došel dřív, než jste zvládli vytisknout stěží polovinu množství stránek, které vám výrobce náplně sliboval při nákupu? Vsadíme se, že určitě ano. Pokud jste však na danou situaci reagovali nařčením výrobce náplně ze lži, velmi pravděpodobně jste tak učinili neprávem. To proto, že udávané množství výtisků daným tonerem či cartridgí platí při 5% pokrytí stránky při tisku. A právě v tom je zakopaný pes. Tušíte totiž, jak vlastně stránka pokrytá tiskem z pěti procent vypadá? Pokud ne, v následujících řádcích vám uděláme v celé problematice jasno.

Celý článek »
Originální toner HP vedle kompatibilního toneru TonerPartner 3 minuty čtení

Aktualizace HP tiskárny: Co dělat, abyste mohli i nadále používat kompatibilní náplně

28. 8. 2023

Kompatibilní tonery a cartridge se těší mezi majiteli tiskáren dlouhodobě velké popularitě, jelikož lze díky nim ušetřit při tisku nemalé peníze. Oproti originálním náplním je totiž u nich cena za výtisk podstatně nižší, přičemž kvalita tisku je s originály zpravidla takřka stejná. Právě kvůli svým kladům však začínají být kompatibilní náplně pro výrobce tiskáren čím dál tím větším trnem v oku, přičemž jako první proti nim začalo zejména intenzivně bojovat HP. To zavádí u svých tiskáren konkrétně softwarovou blokaci, která využití neoriginálních náplní zablokuje a jedinou možností je tedy použití originálních kusů, ať se vám to líbí nebo ne. Určitá obrana proti této novince sice existuje, nicméně zázračná není.

Celý článek »
Pohled na cartridge v tiskárně Brother 2 minuty čtení

XL. vs klasická velikost náplně: Bude pasovat do tiskárny?

7. 8. 2023

Pokud pro tisk využíváte inkoustovou tiskárnu, velmi pravděpodobně jste v ní již měnili cartridge za nové poté, co ve starých došla náplň. Při nákupu nových jste se pak zřejmě setkali s tím, že kromě originálních a kompatibilních nebo chcete-li alternativních náplní, bylo na výběr i ze standardních a XL verzí. Že nevíte, v čem se liší a v čem naopak shodují? Nevadí. V následujících řádcích vám rozdíl v krátkosti stručně a jasně vysvětlíme.

Celý článek »
Starší manželský pár griluje jídlo na grilu 8 minut čtení

Jak vybrat gril a objevit umění grilování

23. 6. 2023

Grilování je oblíbenou aktivitou mnoha lidí během teplých letních dní. Pokud se rozhodnete pořídit si vlastní gril, můžete si užít chutné pokrmy připravené přímo na ohni. Existuje několik typů grilů, které se liší v použitém palivu a jejich konstrukci. V tomto článku vám představíme různé typy grilů a poradíme vám, jak vybrat ten nejvhodnější pro vaše potřeby.

Celý článek »