Jak vybrat kompatibilní nebo repasovaný toner

Všichni víme, že tisk není levná záležitost. A že hledání těch nejlevnějších variant nemusí vyústit ve spokojenost, zejména pokud jde o kvalitu. Platí to jak pro tiskárny, tak pro tonery. Přesto se třeba v tom druhém případě náklady dají výrazně snížit, a to koupí kompatibilních nebo repasovaných tonerů. Jak se liší od originálních výrobků a na co si při výběru dát pozor?

Originální toner do tiskárny je toner od výrobce samotného přístroje. Tedy například společnost Brother vyrábí jak tiskárny, tak tonery přímo pro určené.

 

Originální tonery – hodně peněz, ale hodně muziky

i použitím originálních tonerů zaručují maximální možnou kvalitu, rovněž praxe ukazuje, že poruchovost je minimální a že originální tonery se prakticky nereklamují.

Kvalita je v tomto případě ovšem vykoupena cenou, která je v porovnání s oběma zbývajícími typy několikanásobně vyšší. Zákazníci tak často hledají levnější možnosti.

 

Kompatibilní tonery – alternativa, která nebolí

Jako kompatibilní toner se označuje alternativní výrobek od jiné společnosti, který se v ideálním případě snaží maximálně přiblížit toneru od originálního výrobce.

Spojení „v ideálním případě“ znamená, že v praxi můžete narazit na levné výrobky z Asie, které však nemusejí vyhovovat nejen po technické, ale třeba ani po zdravotní stránce. Při výběru tedy ověřujte kvalitu výrobce, čtěte recenze na srovnávacích serverech a snažte se dopátrat certifikátů a potřebných patentů.

Kvalita tisku při dobrém výběru může být srovnatelná s tou, kterou poskytují originální tonery, kompatibilní tonery mají rovněž poměrně malou poruchovost.

V případě nákupu kompatibilní náplně do tiskáren nepřiplácíte za značku, cena je tak v porovnání s tonerem od výrobce tiskárny nižší.

 

Repasované tonery – znovu použité neznamená špatné

Repasovaný toner, někdy označovaný také jako renovovaný nebo recyklovaný toner, je v podstatě znovu naplněný originální toner. V praxi se vyrábí tak, že se plastová krabička od originálního výrobce rozebere, vyčistí a v případě nutnosti se vymění optický válec, tonerový čip či jiné poškozené součástky. Poté se cartridge znovu naplní tonerovým práškem.

Výrobci repasovaných tonerů se dříve často snažili náklady na výrobu snížit použitím nekvalitní náplně, tento „neduh“ však konkurenční boj prakticky vytlačil. Již jednou použitý, rozebraný a znovu smontovaný toner však kvůli této manipulaci bývá poruchovější než zcela nový výrobek.

Při výběru se tak poohlížejte po důvěryhodném výrobci. Dejte na reference, doporučení známých, ověřte si certifikáty. Rozhodně se vyhněte amatérsky plněným kazetám. Kvalita zpracování takového toneru může vést k úniku prášku a poškození celé tiskárny.

Co ovšem repasovaným tonerům hraje do karet nejvíce, je cena. V porovnání s tonery od výrobce tiskárny se můžete dostat i na čtvrtinovou sumu.

 

S TonerPartnerem při výběru kompatibilních ani repasovaných tonerů vedle nešlápnete

TonerPartner nabízí jak originální, tak oba druhy neoriginálních náplní do tiskáren. Kvalita však u nás hraje prim ve všech třech případech.

Kompatibilní tonery najdete v našem e-shopu pod označením TonerPartner Economy. Procházejí přísným testováním kvality, které zajišťuje, že výrobek veškeré potřebné patenty a je technicky i zdravotně nezávadný. Tonery TonerPartner Economy jsou vhodné zejména pro tisk textů.

Repasované tonery prodáváme pod značkou TonerPartner. Vyrábíme je přímo v České republice, jejich kvalitu tak garantujeme. Zaručují ji ostatně i ekologické normy, doživotní záruka a certifikát pojištění zodpovědnosti. V případě poškození tiskárny naším tonerem se tak zavazujeme Vám vzniklou škodu nahradit. Tonery TonerPartner jsou vhodné pro tisk nejen textů, ale i prezentačních materiálů.

Podívejte se na kompletní nabídku našich tonerů. S výběrem toho nejvhodnějšího Vám rádi pomůžeme.

Doprava vždy zdarmaA na všechno
Doručení do druhého dneJsme fakt rychlí
Doživotní záruka na náplněNašemu zboží prostě věříme
Garance proti poškození tiskárnyKdyž se něco stane, je to na nás