Klimatizace: chlaď a neškoď!

Pokud patříte k lidem, kteří v horkých dnech na moderní zařízení jako klimatizace často spoléhají, možná se vám bude hodit pár doporučení, jak klimatizaci využívat účelně a především s ohledem na své zdraví.

1.Příliš intenzivní chlazení ochlazuje nejen místnost, ale i vzájemné vztahy

Sdílíte kancelář s více spolupracovníky? Nebo patříte mezi „šťastlivce“, kteří chodí do práce, kde nemají ani soukromí, ani vlastní stůl (natož židli), a s desítkami či dokonce stovkami dalších lidí sdílejí jak počítače, tak telefony? Ano, mluvíme o tzv. otevřené neoddělené velkokapacitní kanceláři neboli open space. Pak asi víte, jak je těžké domluvit se na společných pravidlech pro používání klimatizace. A že je ještě těžší tato pravidla důsledně dodržovat, respektive vymáhat je po těch, kteří je porušují.

Jedním z důvodů častých hádek spolupracovníků, kteří sdílejí společnou kancelář, je správné nastavení výsledné teploty, na jakou se má celý prostor chladit. Navíc je vědecky prokázáno, že ženy a muži mají na ideální teplotu naprosto odlišný názor. Zatímco ženy si při vyšších teplotách libují a jsou produktivnější, u mužů je to přesně naopak. V každém případě by rozdíl mezi teplotou v klimatizované místnosti a tou aktuální venku neměl být větší než 5°C. V opačném případě jsou „uživatelé“ vystaveni velkému teplotnímu šoku, jehož by se měl lidský organismus vyvarovat.

2.Udržujte nejen sebe, ale i klimatizaci v dobré kondici

Klimatizaci je nutné pravidelně udržovat a čistit. Nejenže pak bude spolehlivě fungovat, ale především se v nebudou usazovat prach, pyly, plísně, roztoči ani škodliví mikrobi. Ti mohou být zdrojem nebezpečných alergenů a v jejich důsledku pak nejednoho zdravotního problému. Naopak pečlivě udržovaná a pravidelně čištěná klimatizace může dlouho a věrně sloužit jako čistička vzduchu.

3.Když proud, tak jedině ten teplý Golfský

Nenechte na sebe proudit studený vzduch. Můžete chytit nějakou letní virózu (v tom lepším případě), v tom horším zánět nosohltanu, chřipku, angínu nebo laryngitidu.

 

10--sleva-tonerpartner.png10-.png

 

4.Abyste nezůstali na suchu

Optimální vlhkost vzduchu v místnosti je v zimě 45 60 %, v létě pak od 40 do 55 %. Moderní klimatizace ji dokážou zajistit a udržovat v tomto rozmezí.

5.Panuje u vás na pracovišti zatuchlá „atmoška“? Vyvětrejte!

A platí to nejen pro vztahy s kolegy, ale i pro klimatizovaný prostor. I v něm byste si měli dopřát luxus pravidelného větrání, neboť právě větrání pomáhá udržovat ideální koncentraci CO2. Navíc během dlouhé přítomnosti v místnosti, kde je vydýchaný vzduch, vám hrozí pálení očí, zvýšená únava, bolest hlavy a ztráta soustředění.

Seřízená, spolehlivě fungující a dobře vyčištěná klimatizace je k nezaplacení

Protože zdraví se zkrátka koupit nedá. Klimatizace může nejen být vhodným elektronickým doplňkem, který významně zvyšuje komfort pobytu v uzavřených místnostech, ale v tropických teplotách, které v posledních 10 letech pravidelně postihují celou Evropu, mohou zachránit nejeden lidský život. Prospívá seniorům, které v horku může zasáhnout náhlý kolaps, infarkt či mrtvice, pomáhá lidem se srdeční vadou a její přednosti oceňují také alergici.

Doprava vždy zdarmaA na všechno
Doručení do druhého dneJsme fakt rychlí
Doživotní záruka na náplněNašemu zboží prostě věříme
Garance proti poškození tiskárnyKdyž se něco stane, je to na nás