Tipy pro Google kalendář – plánujte svůj život efektivně

Kalendář. Věc naprosto nepostradatelná pro plánování krátkodobých i dlouhodobých aktivit. Někdo se spoléhá na starý dobrý stolní kalendář, jiný se neobejde bez nástěnného kalendáře a další nedá ani ránu bez klasického diáře. Ovšem doba a zvyky se mění a s příchodem tabletů, chytrých telefonů a jiných mobilních zařízeních je někdy těžké rozeznat, kdo koho vlastně ovládá.

Mistrovství světa v Google kalendáři

Google kalendář neboli internetový kalendář od firmy Google zdarma nabízí řadu nástrojů pro efektivní organizaci a správu času, plánování schůzek, řízení úkolů, připomínání událostí a výročí. Máme pro vás pár zajímavých tipů a triků, s nimiž vám bude tento webový doplněk dobrým sluhou a vy jeho ještě lepším pánem.

Doba sdílená

Dneska se sdílí (tzv. „šéruje“) téměř vše: od kanceláří přes byty, auta, kola, jídla po křovinořez.

Přínosná a hojně využívaná funkce sdílení, kterou Google kalendář obsahuje, je naopak přímo založena na tom, že další oprávnění uživatelé vědí téměř vše, co se týká vašich soukromých i pracovních plánů.

V aplikaci je také možné vytvořit si více kalendářů a oprávnění ke sdílení udělovat každému uživateli zvlášť. V kolonce Nastavení a sdílení můžete zadat sdílení univerzálně pro všechny, pro určitý okruh lidí nebo konkrétní osoby. Oprávnění se nastavuje zadáním e-mailových adres stejně jako např. u Google dokumentů.

Upozornění na událost

Ještě minulý rok Google kalendář nabízel funkci upozornění na událost přes SMS. V éře chytrých telefonů se ukázala překonanou. Dnes již Google kalendář využívá upozornění prostřednictvím e-mailu, případně notifikaci přímo na telefonu či v počítači. Způsob a vzhled jednotlivých oznámení si můžete nastavit variabilně tak, abyste například dokázali na první pohled odlišit, jestli upozornění patří do soukromého kalendáře nebo do toho pracovního.

Funkce připomenutí

Připomenutí může být navázáno na jednorázové i opakované události. Bude vás na danou událost upozorňovat tak dlouho, dokud ji neoznačíte za vyřešenou. Nebo třeba do té doby, než vám někdo ukradne telefon.

V rámci prvního naplánovaného termínu se také připomenutí objeví ve vašich upozorněních. Připomenutí si můžete nastavit také jako celodenní nebo jen na určitou hodinu.

Tato funkce kalendáře může být pro některé z nás užitečným bojovníkem s prokrastinací. Jenže víte sami, jak to je, když se vám do plnění některých úkolů zkrátka nechce: ani párem volů vás k dokončení takového úkolu nepřitáhnout.

Automatické zamítání událostí

Nejen práci, ale i odpočinek Google kalendář dokáže zpříjemnit. Luxusní dovolenou s atraktivní brunetou nebo s elegantním podnikatelem v tom nejlepším věku vám nezařídí, zato vás uchrání před nezvladatelným návalem práce v podobě neustálých připomínek nejrůznějších událostí. Zejména během dovolené funkci automatické zamítání událostí využijete naplno.

Pokud si ji v Google kalendáři nastavíte, tak např. při pozvání na schůzku vaše protistrana obdrží zprávu o tom, že právě nejste dostupní. Tato vychytávka je výhodná jak pro vás (nebudete ničím a nikým rušeni), tak pro druhou stranu. Okamžitě se totiž dozví, že nejste k dispozici, tudíž nemusí čekat na odezvu.

Klávesové zkratky

Klávesové zkratky představují intuitivní způsob ovládání vašeho kalendáře. Pokud je chcete používat, musíte si je povolit v nastavení služby. Kompletní seznam zkratek naleznete v nápovědě. Celý seznam zkratek je možné vyvolat kombinací tlačítek Ctrl+?.

 

Buďte u toho jako první
Nejnovější informace o novinkách a akcích přímo na váš e-mail.
Doprava vždy zdarmaA na všechno
Doručení do druhého dneJsme fakt rychlí
Doživotní záruka na náplněNašemu zboží prostě věříme
Garance proti poškození tiskárnyKdyž se něco stane, je to na nás