Dejte krabicím druhou šanci

22. 6. 2018

22. června 2018, 08:31 | Přestože technologie se neustále vyvíjejí, některé věci zůstávají skoro tvrdohlavě stále stejné. Třeba takové papírové krabice. Pokud si například objednáte něco na internetu, můžete si být téměř jisti, že vám zboží přijde zabalené do kartonového boxu.

Objednávky od TonerPartner nejsou výjimkou. Protože ale dbáme na životní prostředí a navíc víme, že život papírové krabice nemusí skončit po jedné cestě v nákladním prostoru poštovního kurýra, dali jsme dohromady několik tipů. Díky nim vám tak každá papírová krabice může sloužit i v době, kdy jste dávno zapomněli, co vám v ní původně přišlo.

To nejlepší z naší nabídky

8 + 1 tip, jak využít staré papírové krabice

1. Box na ukládání věcí

To nejjednodušší, co s krabicí můžete udělat, je vzít ji a dát do ní věci, které se vám různě po bytě či domě povalují. Krabice můžete pomalovat, polepit papírem či textilem, a dokonale je tak sladit s interiérem. Každou z nich pak můžete opatřit štítkem, na kterém bude napsáno, co najdete uvnitř. Hledání konkrétní drobnosti pak bude otázkou několika sekund.

2. Dárková karta

Blahopřání k narozeninám vlastnoručně napsané na rustikálně vypadajícím kartonu dodává na dárku punc originality a obdarovaného potěší jistě více než sériově vyráběná karta z obchodu.

3. Dekorace na party

A než oslavenci vtisknete do rukou vlastnoručně vyrobené přáníčko, můžete mu ze zbytků krabic, které jste nevyužili, vyrobit rovnou i girlandy a další dekorativní ozdoby. Oslava tak nebude mít chybu.

4. Podtácky

Vystřihnete-li pomocí většího hrnku z kartonu kruhy, získáte originální podtácky pod sklenice. Z krabic můžete takto vyrobit třeba celý prostírací set, fantazii se meze nekladou.

5. Škrabadlo pro kočky

Chraňte svůj nábytek jednoduše a efektivně. Stačí k tomu pruh (nebo několik pruhů) kartonu smotaných do spirály. Máte-li výtvarné cítění, můžete vnější část za pomoci barev sladit se zbytkem zařízení pokoje.

6. Malířská paleta

À propos, když jsme u toho umění - pokud se ve volných chvílích věnujete malování obrázků, můžete ušetřit za drahé malířské palety. Poslouží vám k tomu zase stará dobrá papírová krabice. Stačí vystřihnout požadovaný tvar, prostřihnout otvor na palec a Picasso se může pustit do díla.

7. Rámečky

A jakmile bude vaše dílo hotové, můžete je umístit do rámu vyrobeného z další krabice. Menší rámečky zase můžete využít na rodinné fotografie. Vytvořit si vkusnou malou galerii u vás doma již bude hračka.

8. Hračky

Nemáte však ponětí, co krabice budou pro děti! Coby stavební materiál nabízí karton nekonečné množství možností, jak krabice proměnit v jednoduché, ale přitom fantastické hračky. Od domečků a aut přes nábytek, spotřebiče a hudební nástroje třeba po…

9. Bludiště!

To jednomu prostě vezme dech.

9-carujeme-cz.jpg

Jak proměnit starou krabici ve stylový úložný box

Co budete potřebovat:

  • starou papírovou krabici,
  • nůžky,
  • tavnou pistoli,
  • klubko silného jutového provázku,
  • látku na vyložení krabice.

Postup:

1.Odstřihněte vrchní části krabice.

navod1-(1).jpg

 

2. Vezměte provázek a postupně jej omotávejte a pomocí tavné pistole lepte kolem celého obvodu krabice.

 

3. Z látky vystřihněte dva pásy, jeden široký jako délka krabice, druhý jako její šířka, oba dlouhé tak, abyste jimi vyložili celou krabici a nahoře vám kousek (asi 1,5 cm) zůstal.

 

4. Tento kousek zahněte a pásy slepte. (Jste-li šikovnější, můžete si potah ušít zvlášť a do krabice pak vložit, třeba podle tohoto návodu: http://elizabethjoandesigns.com/how-to-make-a-custom-basket-liner/.)

 

5. Radujte se. :-)

 

Získali jste po přečtení výše uvedených řádků neodolatelnou chuť vyrobit si něco z kousku krabice a zrovna doma žádnou nemáte? Není nic jednoduššího, než si vybrat něco na našem e-shopu. Zboží vám pošleme v krabici, na které se pak můžete vyřádit dosyta.

Buďte u toho jako první
Nejnovější informace o novinkách a akcích přímo na váš e-mail.

Podobné články

Papír v kanceláři: Jak snížit jeho spotřebu a správně recyklovat

Jsou opravdu ty hromady papíru v koších našich kanceláří nepoužitelný odpad? Existují možnosti, jak využít tuto cennou přírodní surovinu na...

21. 3. 2019  Celý článek »

Jak se vyrábí a recykluje papír?

Až donedávna byl papír hlavním informačním médiem naší civilizace. O toto prvenství jej sice připravily digitální nosiče, přesto bychom se...

3. 5. 2021  Celý článek »

Doprava od 69 Kč

na výdejní místa

Doručení do 48 hodin

Jsme fakt rychlí

U nás máte čas

Zboží můžete vrátit do 30 dnů

Odměníme Vás

Za každý nákup získáte věrnostní body