Jak správně skladovat tonery

Jak správně skladovat tonery
Jak správně skladovat tonery

Možná vás to před koupí nového toneru také napadlo: Mám objednat jen jedno balení, nebo si můžu dovolit pořídit tonery do zásoby? Jak dlouho vůbec takový toner vydrží? A jak a kde náhradní náplně správně skladovat?
Sepsali jsme proto následující řádky. Díky nim například zjistíte, že při správném zacházení se můžete tonery zásobovat zcela bez obav.

Tisknout jako o život? Není nutno

Pokud máte obavy, že když toner rozbalíte a vložíte do tiskárny, musíte jej spotřebovat co nejdříve, můžeme vás uklidnit. Na životnost náplní do laserových tiskáren nemá vliv ani takzvané sváteční tisknutí. Krabička i její obsah jsou vyrobeny tak, že i při občasném tisku toner vydrží třeba i rok.

A nakoupíte-li si tonery do zásoby, stačí dodržovat těchto pár rad:

Chraňte toner před slunečním zářením

Uchovávejte v suchu a temnu,“ mohl by znít text na každé krabičce s náhradní náplní. Přímý sluneční svit, zejména během letních dní, může s plastovými částmi toneru udělat divy. Radost z těchto divů však mít nebudete.

Tonery skladujte při pokojové teplotě

S výše zmíněným odstavcem úzce souvisí i samotná teplota místa, kde tonery uchováváte. Podobně jako teplo není vhodný ani přílišný chlad, natož pak mráz. Ideální je skladovat náhradní náplně přímo v kanceláři nebo v jiné místnosti, v níž je standardní pokojová teplota.

Tonery ukládejte vodorovně

Skvělým místem na uskladnění tonerů je tak například skříň. Doporučujeme do ní dávat náplně ve vodorovné poloze, tedy ve stejné, v jaké je poté budete vkládat do tiskárny.

Toner vyndejte z obalu těsně před použitím

Dokud není potřeba, nechte náhradní náplň zabalenou v originálním obalu. Ten totiž chrání součástky toneru jak před světlem, tak před mechanickým poškozením.

Nedotýkejte se optického válce v tiskárně

A před samotným vložením nového toneru do tiskárny zbytečně nesahejte na jednotlivé části mechaniky, a to jak na toneru, tak v tiskárně. Dvojnásob to platí pro optický válec. Tato součástka bývá velmi citlivá a nesprávné zacházení s ní může vést k poškození samotného toneru i celé tiskárny.

Zásobám třikrát hurá

Z výše uvedených odstavců tak vyplývá, že při správném skladování nemusíte mít pražádné obavy nakoupit si náplně do laserových tiskáren dopředu. Podívejte se na naši aktuální nabídku (https://www.tonerpartner.cz/e-shop/naplne/) a vybavte svou kancelář či domácnost zásobami ještě dnes.

Doprava vždy zdarmaA na všechno
Doručení do druhého dneJsme fakt rychlí
Doživotní záruka na náplněNašemu zboží prostě věříme
Garance proti poškození tiskárnyKdyž se něco stane, je to na nás