Jak správně skladovat tonery

Možná vás to před koupí nového toneru také napadlo: Mám objednat jen jedno balení, nebo si můžu dovolit pořídit tonery do zásoby? Jak dlouho vůbec takový toner vydrží? A jak a kde náhradní náplně správně skladovat?
Sepsali jsme proto následující řádky. Díky nim například zjistíte, že při správném zacházení se můžete tonery zásobovat zcela bez obav.

Tisknout jako o život? Není nutno

Pokud máte obavy, že když toner rozbalíte a vložíte do tiskárny, musíte jej spotřebovat co nejdříve, můžeme vás uklidnit. Na životnost náplní do laserových tiskáren nemá vliv ani takzvané sváteční tisknutí. Krabička i její obsah jsou vyrobeny tak, že i při občasném tisku toner vydrží třeba i rok.

A nakoupíte-li si tonery do zásoby, stačí dodržovat těchto pár rad:

Chraňte toner před slunečním zářením

Uchovávejte v suchu a temnu,“ mohl by znít text na každé krabičce s náhradní náplní. Přímý sluneční svit, zejména během letních dní, může s plastovými částmi toneru udělat divy. Radost z těchto divů však mít nebudete.

Tonery skladujte při pokojové teplotě

S výše zmíněným odstavcem úzce souvisí i samotná teplota místa, kde tonery uchováváte. Podobně jako teplo není vhodný ani přílišný chlad, natož pak mráz. Ideální je skladovat náhradní náplně přímo v kanceláři nebo v jiné místnosti, v níž je standardní pokojová teplota.

Tonery ukládejte vodorovně

Skvělým místem na uskladnění tonerů je tak například skříň. Doporučujeme do ní dávat náplně ve vodorovné poloze, tedy ve stejné, v jaké je poté budete vkládat do tiskárny.

Toner vyndejte z obalu těsně před použitím

Dokud není potřeba, nechte náhradní náplň zabalenou v originálním obalu. Ten totiž chrání součástky toneru jak před světlem, tak před mechanickým poškozením.

Nedotýkejte se optického válce v tiskárně

A před samotným vložením nového toneru do tiskárny zbytečně nesahejte na jednotlivé části mechaniky, a to jak na toneru, tak v tiskárně. Dvojnásob to platí pro optický válec. Tato součástka bývá velmi citlivá a nesprávné zacházení s ní může vést k poškození samotného toneru i celé tiskárny.

Zásobám třikrát hurá

Z výše uvedených odstavců tak vyplývá, že při správném skladování nemusíte mít pražádné obavy nakoupit si náplně do laserových tiskáren dopředu. Podívejte se na naši aktuální nabídku (https://www.tonerpartner.cz/e-shop/naplne/) a vybavte svou kancelář či domácnost zásobami ještě dnes.

Buďte u toho jako první
Nejnovější informace o novinkách a akcích přímo na váš e-mail.
Doprava vždy zdarmaA na všechno
Doručení do druhého dneJsme fakt rychlí
Doživotní záruka na náplněNašemu zboží prostě věříme
Garance proti poškození tiskárnyKdyž se něco stane, je to na nás