Jaká je životnost tonerů a cartridgí

Jaká je životnost tonerů a cartridgí
Jaká je životnost tonerů a cartridgí

Staré známé moudro praví, že nic netrvá věčně. V podstatě vše, co vidíte kolem sebe, včetně veškerých věcí, které si pořídíte, nějakou životnost. Jak dlouho vám vydrží takový toner nebo cartridge? To jsme shrnuli v následujícím článku.

Toner není cartridge. A naopak

Jak si možná pamatujete z našeho tiskařského slovníku, je mezi tonerem a cartridgí podstatný rozdíl. Toner je označení pro náplň do laserové nebo LED tiskárny. Plastová krabička obsahuje práškovou směs polymerů, která se na papír přenáší, zjednodušeně řečeno, pomocí polovodivého válce v tiskárně.

Jako cartridge se naopak označuje inkoustová tisková kazeta, tedy náplň do inkoustové tiskárny. Její součástí jsou nádobky na inkoust. Ty jsou buď jednorázové, nebo je lze doplňovat.

Jak dlouho vydrží toner?

Na práškové směsi se toho příliš mnoho nezkazí, obecně se tedy říci, že náplň do laserové tiskárny vám vydrží, dokud ji nevypotřebujete. Na obalu každého toneru bývá zpravidla uvedený počet stran, který s ním při 5% pokrytí vytisknete. A na tento počet by vám náplň rozhodně vydržet měla, a to už tisknete denně, nebo třeba jen občas. Ani takzvané sváteční tisknutí tedy nemá na životnost tonerů vliv, s jednou náplní zvládnete tisknout třeba i několik měsíců.

Jak dlouho vydrží cartridge?

Z podstaty složení jsou na tom cartridge o dost hůř. Inkoust coby tekutina je totiž daleko náchylnější na změny teplot nebo vlhkosti. V průběhu času tak může měnit svou konzistenci, řídnout, nebo naopak zcela vyschnout. Inkoustovou tiskárnu byste tedy měli mít v místnosti, v níž se tyto fyzické podmínky příliš nemění. Životnost inkoustové náplně mohou ovlivnit více než to, jak často tisknete.

Jak můžete životnost náplní do tiskáren ovlivnit?

Přestože kupříkladu zmíněné tonery vydrží poměrně dlouho, můžete jejich životnost ovlivnit. Jak? Stačí dodržovat pár rad týkajících se správného skladování tonerů. Podívejte se tedy na naši aktuální nabídku náplní do tiskáren a klidně si pořiďte tonery či cartridge do zásoby.

Doprava vždy zdarmaA na všechno
Doručení do druhého dneJsme fakt rychlí
Doživotní záruka na náplněNašemu zboží prostě věříme
Garance proti poškození tiskárnyKdyž se něco stane, je to na nás