5 signálů, že potřebujete novou tiskárnu

17. 7. 2018

17. července 2018 | I když si koupíte sebenovější, sebemodernější a sebelepší tiskárnu, je třeba se smířit s tím, že na věky ji mít nebudete. Každý stroj, tiskárny nevyjímaje, se časem začne opotřebovávat anebo jednoduše přestane vyhovovat vašim požadavkům. Jak poznáte, že byste se měli začít poohlížet po nové tiskárně?

To nejlepší z naší nabídky

1. V tiskárně se zasekává papír

Mechanické opotřebování jednotlivých součástek způsobuje ucpání tiskárny. A to platí i pro ty nejšpičkovější modely. Jinými slovy - v každé tiskárně se občas zasekne papír. Pokud se ale vaše tiskárna ucpává příliš často, je to znak konce její životnosti.

2. Pořídit náplň do tiskárny je čím dál složitější

Podobně jako třeba pro auta nebo kuchyňské spotřebiče i pro tiskárny platí, že čím starší model, tím hůře se shánějí náhradní díly, v případě tiskáren tonery či cartridge. Pokud trávíte za počítačem stále více času, abyste v hlubinách e-shopů našli náhradní náplň pro svou stařičkou tiskárnu, kupte raději novou. Ušetřený čas můžete věnovat rodině nebo přátelům.

3. Náplně se vypotřebovávají čím dál rychleji

Stává se vám, že když toner nebo cartridge najdete, je za pár týdnů pryč, a to aniž byste tiskli hromady dokumentů? I to je příznakem stárnutí tiskárny - postupem času již není schopna využívat tonery nebo cartridge tak efektivně jako v dobách, kdy zářila novotou. Čas na výměnu!

4. Tiskárna vám „nestačí“

Vzpomínáte? Když jste si tehdy před lety svou tiskárnu pořídili, běželo všechno jako po másle. Dneska ale všechny úkoly nezvládá tak dobře. Je pomalá, tisk není tak kvalitní a některé věci, které byste potřebovali, ani nezvládne. V tom případě bude dobré zvážit pořízení tiskárny nové.

5. Na tisk stojíte frontu

Představte si, jaké by to bylo, kdybyste poslali dokument k tisku, došli k tiskárně a rovnou z ní vytištěný papír vytáhli. Místo toho ale čekáte s ostatními kolegy z kanceláře nebo s dalšími členy rodiny v nekonečné frontě „na tisk“. Popřemýšlejte - nebylo by lepší doplnit vybavení kanceláře/domácnosti o druhou tiskárnu? Výkonnější?

Jak poté vybrat novou tiskárnu?

Jestli jste po přečtení výše uvedených odstavců zjistili, že některé ze signálů výměny vysílá i vaše tiskárna, možná budete potřebovat radu, jak novou tiskárnu vybrat. Je lepší inkoustová, nebo laserová tiskárna? A co náplně? Budou se do shánět dobře?

Pokud si s tonery či cartridgemi pak nebudete vědět rady, neváhejte požádat nás o pomoc. Poradíme vám s výběrem ideálních náplní, včetně kompatibilních nebo repasovaných tonerů.

Buďte u toho jako první
Nejnovější informace o novinkách a akcích přímo na váš e-mail.

Podobné články

Jak vybrat kompatibilní nebo repasovaný toner

Všichni víme, že tisk není levná záležitost. A že hledání těch nejlevnějších variant nemusí vyústit ve spokojenost, zejména pokud jde o...

7. 6. 2017  Celý článek »

Doprava od 69 Kč

na výdejní místa

Doručení do 48 hodin

Jsme fakt rychlí

U nás máte čas

Zboží můžete vrátit do 30 dnů

Odměníme Vás

Za každý nákup získáte věrnostní body