Jak uspořádat nezapomenutelnou dětskou oslavu

21. 2. 2022

21. února 2022, 19:06 | Uspořádat dětskou oslavu může být pořádná fuška. Nenechte se tím ale zaskočit! V klidu se zastavte a inspirujte se našimi tipy, které vám ulehčí práci při sestavování slavnostního občerstvení a dalších úkonů, které k dětským oslavám patří.

To nejlepší z naší nabídky

Vytvoření pozvánek na oslavu

Jako první se pravděpodobně vrhnete na sestavování seznamu hostů a jejich pozváním. I v dnešní digitální době stále řada dětí a rodičů preferuje papírové pozvánky na oslavu. V programech jako je Microsoft Word sesmolíte krátký zvací textík za pár minut. Pokud své pozvánce ale chcete dodat trochu větší šmrnc, s pouhým textem si nevystačíte.

Pozvánku můžete ozvláštnit například malbou svého oslavence. Nechte ho pozvánku pokreslit a výslednou tvorbu buď okopírujte na tiskárně a následně na připravené pozvánky natiskněte text, nebo ji ještě lépe oskenujte na skeneru přímo do počítače. Obrázek si tu budete moci snadno upravit, přidat k němu text a následně vytisknout finální pozvánky.

Pokud se vám ani vašemu dítku nechce nic tvořit, stáhněte si už předpřipravený template, nebo si vytvořte pozvánku na oslavu zcela podle svého gusta v dostupném online editoru (jako je např. Canva, PicMonkey apod.). Toužíte po originálním nápadu? Vytiskněte fotografii svého malého oslavence a přilepte ji na pozvánku! Fotografii nezapomeňte vytisknout na vhodný fotopapír. Ten můžete využít i později, když budete chtít dětem vytisknout pár fotek z oslavy na památku.

Co by nemělo chybět na pozvánce na oslavu:

 • Datum (snažte se vyhnout prodlouženým víkendům, prázdninám a svátkům, kdy mnoho rodin jezdí na chalupu, dovolenou nebo za příbuznými).
 • Čas, kdy mají hosté přijít.
 • Plánovaný čas skončení, aby měli rodiče představu o tom, kdy si mají své dítko přijít vyzvednout.

Tip: Než dětem na konci oslavy rozdáte společné fotografie, zalaminujte je. Fotografii podložte barevným nebo ozdobným papírem, na který můžete přidat také poděkování, označení místa a času a cokoliv dalšího, co vás napadne. Abyste si byli jisti, že vše půjde jak po másle, přečtěte si nejprve, jak laminovat papír.

Jak na dekorace

Méně je někdy více a u plánování dětské oslavy to platí dvojnásob. Nevrhejte se do příliš velkého množství složitých vzorů a nákladných dekorací, o které děti nakonec ani okem nezavadí. Řadu jednoduchých dekorací si snadno vyrobíte sami doma. Zapojte do přípravy i svého oslavence a máte o zábavu na pošmourné odpoledne postaráno!

Vyzkoušejte například:

 • Girlandy - girlandy vaší party dodají šťávu. Můžete je vystřihovat do různých tvarů a rozhodně se nebojte barev. Pokud je chcete ještě něčím ozvláštnit, vytiskněte si na své domácí tiskárně tematické obrázky či oblíbené pohádkové hrdiny vašeho oslavence a nalepte je na připravené girlandy. Kromě úchvatné dekorace mohou dětem sloužit jako téma k diskuzi o oblíbených pohádkách.
 • Origami - jednoduché origami skládačky z barevného papíru mohou být skvělým zpestřením slavnostního stolu s pamlsky. Nebo do nich udělejte dírku, protáhněte provázek a papírovou skládačku zavěste do prostoru. Lodičku nebo parník určitě zvládnete vy i váš oslavenec. Skládání jednoduchých motivů také můžete zařadit mezi aktivity, kterými děti zabavíte během oslavy.
 • Balónky - balónky oživí každou narozeninovou oslavu! Barevné balónky můžete zavěsit po místnosti, nebo je jen tak poházet do prostoru a nechat děti, si s nimi pinkají. Pokud pořádáte dětskou oslavu u sebe na zahradě, můžete zvážit vybíjenou s balónky naplněnými vodou. Osvěžující legrace!p
 • Rozlišováky na skleničky a brčka - Jak zařídit, že si každé dítě pozná svou skleničku? Popusťte uzdu své fantazii a navrhněte si jmenovky, které na skleničky přilepíte. K návrhu jmenovek můžete využít některý z online editorů nebo obyčejné Malování, určitě ale najdete i předpřipravené vzory, které si hned vytisknete na tiskárně. Pokud skleničky nechcete označit jménem, vytiskněte na ně různé obrázky (například meč, mašli, princeznu apod.).
istock-1156939064.jpg

Občerstvení a tisk na jedlý papír

Děti uchvátí cokoli, co bude dostatečně barevné a zábavné. Pokud chcete předejít tomu, že si děti (především ty mladší) budou s velkýma očima kupit na talíř hromady jídla, kterého se pak ani nedotknou, zvolte tzv. finger food. Tedy spoustu menších pochoutek a jednohubek, které mohou jíst rukama! Na dětské oslavě zabodujete například s:

 • Minipizzami, kterým pomocí kečupu snadno dodáte veselý úsměv,
 • malými nanuky,
 • ovocnými košíčky,
 • chlebíčky,
 • ovocnými nebo zeleninovými obloženými talíři,
 • muffiny,
 • cookies nebo jakýmikoli sladkými sušenkami,
 • rybími prsty.

Narozeninový dort, ale i další dobroty na svátečním stole, můžete ozdobit unikátním nápisem či fotografií s oslavencem a jeho kamarády nebo oblíbenými pohádkovými postavičkami na jedlém papíru. Děti taková inovace jistě bude bavit a také dospělí se mohou vyřádit při výrobě barevných jedlých papírů.

Tisk na jedlý papír dokážete i s běžnou kancelářskou tiskárnou. než se do toho ale pustíte, přečtěte si, jak funguje tisk na jedlý papír a jaké podmínky takový tisk doprovází, aby finální dílo bylo skutečně jedlé.

Buďte u toho jako první
Nejnovější informace o novinkách a akcích přímo na váš e-mail.

Podobné články

Jak laminovat papír (a vybrat správnou laminovačku)

Potřebujete pravidelně laminovat vizitky, důležité dokumenty či jiné materiály a nevíte, jaký typ zařízení zvolit? Vše podstatné se dozvíte...

12. 7. 2021  Celý článek »

Tisk na jedlý papír: Jak funguje a lze si jej užít i doma?

S potisknutým jedlým papírem se v posledních letech setkal díky jeho obrovskému rozmachu v potravinářství snad naprosto každý. Ve velkém je...

5. 10. 2022  Celý článek »

Doprava od 69 Kč

na výdejní místa

Doručení do 48 hodin

Jsme fakt rychlí

U nás máte čas

Zboží můžete vrátit do 30 dnů

Odměníme Vás

Za každý nákup získáte věrnostní body