Jak vyrobit originální přání nejen k narozeninám

13. 12. 2021

30. listopadu 2021, 15:25 | Zapomeňte na přáníčka z obchodu. Své blízké mnohem více potěšíte originálním přáním, které si snadno připravíte sami doma. se jedná o přání k narozeninám, výročí, uzdravení nebo jen tak pro radost, popusťte uzdu své fantazii a dejte svému okolí vědět, jak vám na něm záleží. S těmito tipy se z vás stane umělec raz dva.

To nejlepší z naší nabídky

Návod jak vyrobit přání k narozeninám, MDŽ i Vánocům

Přáníčka většinou nejsou o mnoho větší než běžná pohlednice, takže si je lehce vytisknete na své domácí tiskárně (a pokud tisknete pozvánky, můžete jich na jednom papíru vytisknout i více najednou). Samozřejmě se ale nemusíte vázat standardními rozměry a vytvořit si přání v libovolném tvaru, který se k této příležitosti nejlépe hodí, a který později z papíru vystřihnete. Vytvořte například jedinečné přání ve tvaru srdce, čtyřlístku, domečku, dinosaura apod. Než se do toho ale pustíte, pojďme se podívat, jak na to!

1. Vytvořte motiv

Originální přání k narozeninám vám dnes pomůže vytvořit řada aplikací i online editorů. Populárním online editorem je například Canva.com, ve které najdete i řadu předpřipravených motivů. V databázi tu najdete řadu obrázků, tvarů i druhů nadpisů, které můžete volně kombinovat i se svými vlastními obrázky, které do programu nahrajete, a sestavit si přání podle svého gusta. Záleží na vaší zručnosti. Nebojte se použít jakýkoliv další editor, nebo třeba zcela základní program Malování.

Neradi pracujete s myší? Doslova volnou ruku budete mít v případě, že vlastníte tablet (nebo dostatečně velký telefon). Existuje řada aplikací, ve které si vy i vaše děti snadno nakreslíte svůj vlastní motiv. Podle možností vašeho programu si výsledný obrázek pro své papírové přáníčko můžete vytisknout přímo z aplikace (pokud máte tiskárnu s připojením na Wi-Fi), nebo stáhnout a poslat do počítače. Před odesláním souboru do tiskárny si nezapomeňte upravit rozměry obrázku, aby se správně vytiskl podle vašich představ a velikosti papíru.

istock-1279001970.jpg

Pokud posíláte více přáníček, například k Vánocům, Novému roku nebo Velikonocům, vyrábění karet hravě přetvoříte pro zábavu pro celou rodinu. Nechte každého člena rodiny, aby nakreslil vlastní originální motiv. Výroba přání pro děti bude skvělou aktivitou, která je zabaví i na celé odpoledne. Navíc tak bude každé přání opravdový unikát!

Pokud nepatříte mezi ty nejtvořivější duše, nezoufejte. Vyberte si jednoduše obrázek nebo společnou fotografii, kterou vytisknete jako přání. Jen ji před tiskem nezapomeňte upravit na příslušnou velikost tak, jak se vám bude nejvíce líbit! Případně si na své tiskárně vytiskněte více fotografií na fotopapír a přání jimi polepte. Vznikne tak přání, které bude zároveň originální koláž se spoustou vzpomínek!

Tip: Místo vymýšlení nového motivu okopírujte dílko vašich dětí, které bude zdobit vnější část vaše přání, nebo fotografii ultrazvuku, kterou vlepíte dovnitř k oznámení.

2. Zvolte vhodný papír

Nejjednodušší variantou je tisk na papír o velikosti A4, který po vytisknutí přeložíte na půlku. Pokud chcete mít obrázek pouze na přední straně přáníčka, své dílo budete tisknout na plochu o velikosti papíru A5 (nebo zkrátka polovinu papíru, který zvolíte). Přání ale nemusíte překládat a vyrobit ho jako kartu (pohlednici). Pokud ale budete tisknout na menší rozměr (například na fotopapír o velikosti A6), nezapomeňte před tiskem náležitě upravit velikost přání a nastavit způsob tisku.

Na tvorbu přání k narozeninám se nejlépe hodí pevnější materiál než váš běžný papír do tiskárny (například právě zmíněný fotografický papír). Ve spěchu vám ale dobře poslouží i ten obyčejný, případně ho můžete vyztužit čtvrtkou, kterou ho podlepíte (a která pak bude sloužit jako vnitřek přáníčka). Chcete svému přání dodat šmrnc? Vytiskněte ho na barevný papír.

3. Před tiskem zkontrolujte nastavení

Tiskněte na šířku a před posláním do tiskárny si zkontrolujte nastavení okrajů, abyste nebyli překvapení, že se vám obrázek nevytiskl celý. Nezapomeňte se podívat na náhled tisku, podle kterého případně upravte zarovnání obrázku či další náležitosti, aby se přání k narozeninám správně vytisklo. A pokud tisknete na dražší papír, udělejte si nejprve testovací tisk na obyčejném papíru.

4. Vytiskněte motiv přání na své tiskárně

Pro tisk přáníček je ideální inkoustová tiskárna. Pro kreativce bude pravděpodobně nejvhodnější multifunkční tiskárna, na které nejen hravě vytisknete přáníčko i fotky, ale i okopírujete a rozmnožíte obrázky dětí, nebo je naskenujete do počítače, kde je před výrobou finální podoby papírového přáníčka ještě upravíte. Zkrátka zvládnete vše, co potřebujete, na jediném zařízení.

Tip: Nakonec přání vložte do obálky a sledujte, jak se obdarovaný bude tvářit, ho bude vytahovat. Zkontrolujte si, že je dostatečně velká, aby se do přáníčko pohodlně vešlo, aniž byste ho nedopatřením ohnuli nebo poškodili! Pokud přání posíláte poštou a bojíte se, aby se nepoškodilo (nebo drobnosti, které k němu přiložíte), sáhněte po bublinkové obálce, která obsah lépe ochrání.

Buďte u toho jako první
Nejnovější informace o novinkách a akcích přímo na váš e-mail.

Podobné články

Výběr a tisk obálek - návod, jak postupovat

Bez tisknutí obálek se v kanceláři neobejdeme. Zasíláme v nich důležitou dokumentaci obchodním partnerům, korespondenci klientům a jsou...

21. 6. 2021  Celý článek »

DIY vánoční dárky s tiskárnou - jak vytvořit poukaz, samolepky a další

Vánoce jsou za rohem a rádi byste své nejbližší obdarovali něčím trochu originálním? Nebo vám už na nákup dárků jednoduše nezbývá čas?...

22. 11. 2021  Celý článek »

Doprava od 69 Kč

na výdejní místa

Doručení do 48 hodin

Jsme fakt rychlí

U nás máte čas

Zboží můžete vrátit do 30 dnů

Odměníme Vás

Za každý nákup získáte věrnostní body