Levná tiskárna pro home office? Vejdete se i do 4 000 Kč

08. 11. 2021

8. listopadu 2021, 10:00 | Práce z domova je v řadě firem delší čas standardem. K jejímu vykonávání je samozřejmě zapotřebí počítač, často se ale neobejde ani bez tiskárny. A ačkoliv jsou rozpočty zaměstnavatelů napjaté, kvalitní zařízení pořídíte i za 4 000 Kč. Nevěříte?

Během pandemie koronaviru řada pracovníků zjistila, že jim home office vyhovuje víc než práce z kanceláře. A řada firem si zase uvědomila, že s částečnou prací z domova mohou zredukovat pronajímané prostory a ušetřit.

To samozřejmě neznamená, že by veškerá finanční zátěž za kancelářské vybavení přešla na bedra zaměstnanců. Podle zákoníku práce vám totiž firma musí proplatit veškeré náklady, které vám v souvislosti s pracovní činností vznikly, popř. musí potřebné pomůcky zajistit.

Vedle spotřebované elektřiny, internetu a pracovního notebooku vám tak zaměstnavatel musí uhradit i tiskárnu, tonery či cartridge a papíry, na které tisknete. Většina společností naštěstí k této zákonné povinnosti přistupuje osvíceně a jsou ochotné svým pracovníkům potřebné vybavení uhradit - ovšem jen do určité výše. A právě tehdy se vyplatí hledat tiskové zařízení, které za málo peněz „odehraje“ hodně muziky.

Jakou tiskárnu vybrat?

Zásadní je, co od tiskárny očekáváte - resp. jaké parametry musí tiskové zařízení splnit, abyste s jeho pomocí mohli svou práci vykonávat. U řady kancelářských činností lze očekávat tisk velkého množství dokumentů. Z tohoto důvodu přeskočíme inkoustové tiskárny a rovnou doporučíme laserové zařízení.

Důvod je jednoduchý: tiskárny pracující na laserovém principu jsou sice dražší na pořízení, mají ale nižší tiskové náklady. Jejich pořízení se vyplatí při tisku desítek stran měsíčně. Tedy limitu, kterého řada administrativních pracovníků na home office dosáhne i během jediného dne.

V takové situaci je zásadní rychlost tisku. Např. černobílá tiskárna Xerox B210 zvládne (při zhruba 5% pokrytí) vytisknout 30 stran A4 za minutu. Její součástí je zásobník na 250 listů, samozřejmostí je bezdrátový tisk z telefonu či notebooku pomocí Wi-Fi připojení. Zařízení disponuje také funkcí oboustranného tisku (duplex) a jeho cena je okolo 3 500 Kč.

Pokud potřebujete tisknout barevně (např. kvůli doprovodným grafům a ilustracím v dokumentech), sáhněte po zařízení Lexmark C3224dw (průměrná cena 2 300 Kč). Jeho schopnost tisku ve více barvách lehce upozaďuje nižší tisková rychlost (22 černobílých stran za minutu). Stejně jako předchozí přístroj disponuje toto zařízení vstupním zásobníkem s kapacitou 250 listů.

A pokud potřebujete navíc skenovat, zvolte barevnou multifunkční tiskárnu Canon i-SENSYS MF643Cdw vybavenou navíc o skener s rozlišením 600 × 600 DPI. Zařízení s průměrnou cenou 7 500 Kč disponuje tiskovou rychlostí 21 černobílých str./min, zatímco skener pracuje rychlostí 27 černobílých stran za minutu. Nechybí ani funkce kopírky či bezdrátového tisku.

Buďte u toho jako první
Nejnovější informace o novinkách a akcích přímo na váš e-mail.

Podobné články

5% pokrytí stránky při tisku aneb jak dlouho vám vydrží toner?

Možná se vám v minulosti stalo, že nový toner došel dřív, než zvládl vytisknout stěží polovinu deklarovaného množství stránek. Problém je v...

23. 9. 2019  Celý článek »

Jak tisknout z mobilních zařízení: Průvodce pro začátečníky

Zabudované fotoaparáty ve smartphonech už téměř nahradily kompaktní foťáky. S rostoucím prostorem vnitřní paměti a zvyšováním operačního...

21. 6. 2022  Celý článek »

Doprava od 69 Kč

na výdejní místa

Doručení do 48 hodin

Jsme fakt rychlí

U nás máte čas

Zboží můžete vrátit do 30 dnů

Odměníme Vás

Za každý nákup získáte věrnostní body