Mám koupit originální, nebo neoriginální toner?

30. 6. 2016

30. června 2016, 11:44 | Vyplatí se na tonerech šetřit? A kolik nás takové šetření může stát? Vysvětlíme si rozdíly mezi neoriginálními (renovovanými, kompatibilními) a originálními tonery a díky tomu se lépe zorientujeme v nabídce.

To nejlepší z naší nabídky

Co je to originální a co neoriginální toner?

Originální tonery pocházejí přímo od výrobců tiskáren a kopírek. Většinou patří ke zboží, za které se zákazníkům nechce příliš platit. Právě díky tomu najdeme na trhu řadu jiného zboží - už asijské alternativy, které jsou s tiskárnami kompatibilní, anebo levnější renovované (znovu naplněné) originální kazety.

Originální kazety (tonery) mají minimální kazivost. Můžete si být jisti, že pro svoji tiskárnu kupujete to nejlepší. Na druhou stranu počítejte s tím, že oproti neoriginálním tonerům si připlatíte, nezřídka i 400 % z ceny.

Neoriginální tonery se dělí na renovované/repasované (znovu naplněné originály - v našem e-shopu označené jako kompatibilní náplně TonerPartner) a kompatibilní (alternativní/ asijské) tonery (v našem e-shopu označené jako kompatibilní náplně TonerPartner Economy). Cena u takových tonerů je mnohonásobně nižší. Může se ale stát, že vás kvalita nepotěší. U nás se toho ale nemusíte bát, jelikož máme několik certifikací a jedná se o 100% patentované, testované a zdravotně nezávadné výrobky.

Renovované kazety - kvalita originálu na druhé použití (kompatibilní kazety TonerPartner)

Vyhodit toner není jen tak. Na výrobu jedné kazety (nádržky, ve které je prášek na tisknutí) se spotřebuje 5 litrů ropy. Navíc tonery patří k odpadu, který se nelikviduje snadno. Především proto (a kvůli finanční úspoře) se originální tonery sbírají a znovu naplňují (recyklují, repasují), z čehož vznikne neoriginální renovovaný/repasovaný toner - kompatibilní toner TonerPartner.

Použité tělo toneru se znovu naplní prachem a zapečetí. Potom se důsledně testuje (natištěním několika stránek a kontrolou čistoty tisku) a jde znovu do oběhu. Tělo toneru se znovu naplňuje jednou, maximálně dvakrát.

Kvalita profesionálně renovovaného toneru by měla být stejná jako kvalita toneru od originálního výrobce.

Amatérsky plněné tonery nejsou výhra

Toner se dá repasovat několika způsoby. Buď jej můžete celý rozebrat, naplnit práškem a vyměnit opotřebované komponenty, anebo jednoduše vyvrtat do těla toneru dírku a naplnit tělo novým prachem. Jak asi tušíte, u amatérsky plněného toneru zdaleka nedosáhnete takové kvality, jakou profesionálně renovovaného výrobku. Obvykle natisknou jenom 25 % slibovaného množství stránek.

Koupíte-li amatérsky naplněný toner, také hrozí, že může ohrozit vaši tiskárnu. Problémový je především únik prášku, případně poškození vnitřního prostředí tiskárny.

Repasované tonery kupujte primárně od ověřených výrobců. Řiďte se podle:

1) certifikace (kvalitní závody mají certifikáty),

2) referencí (internetové diskuze, svědectví zákazníků, Heuréka),

3) otevřenosti podniku (kde sídlí, fotografie ze závodů, apod.).10-.png

Neoriginální kompatibilní tonery (kompatibilní kazety TonerPartner)

Kompatibilní/alternativní tonery jsou většinou vyrobeny v závodech v Asii. Máte-li v plánu zakoupit alternativní toner, mějte se na pozoru. Samozřejmě můžete zakoupit zboží, které bude kvalitativně na vysoké úrovni. Dost dobře se ovšem může stát, že narazíte na výrobky, které jsou nejenom funkčně, ale také zdravotně závadné.

Závody v Asii nemusí podléhat striktní kontrole nejenom při práci samotné, ale také z patentového hlediska. Především podnikatelé se potom mohou dostat do problémů ohledně patentu výrobků, které nabízejí. Koncoví spotřebitelé jsou z patentové zodpovědnosti vyloučeni.

Neoriginálních výrobků se nemusíte bát. Buďte ale vybíraví. Hledejte kvalitní prodejce, kteří vám zaručí, že zboží je patentově čisté a především zdravotně nezávadné. U asijských tonerů se nezřídka stává, že zdaleka nevytisknou slibovaný počet stránek. Navíc je není možné znovu naplnit a to znamená spoustu zbytečného odpadu.

TonerPartner prodává takové kompatibilní tonery, které jsou 100% patentované (najdete je pod řadou TonerPartner Economy).

Když si to shrneme:

  • Originální tonery jsou nové tonery přímo od výrobců.

  • Repasované (renovované, recyklované) tonery jsou znovunaplněné originální tonery. Kupujete-li repasovaný toner, najděte si výrobce, kterému věříte. TonerPartner tyto renovované kazety vyrábí přímo v České republice a dává vám záruku kvality. Najdete je pod označením kompatibilní toner TonerPartner.

  • Kompatibilní (alternativní) tonery jsou vhodné pro konkrétní typ tiskárny, ale nejsou od originálního výrobce. Často jsou vyrobeny v asijských závodech. Kupujete-li alternativní toner, buďte obezřetní k patentům a zdravotním rizikům. TonerPartner prodává jen ty, které jsou 100% patentované a zdravotně nezávadné. Najdete je pod označením TonerPartner PREMIUM.

Buďte u toho jako první
Nejnovější informace o novinkách a akcích přímo na váš e-mail.

Podobné články

Originální vs. kompatibilní toner aneb najdi 5 rozdílů

Tu otázku si položil snad každý z nás. Co je lepší: drahý originál, nebo levná kopie? Kvalitní oblečení, špičková elektronika, luxusní...

11. 3. 2019  Celý článek »

Doprava od 69 Kč

na výdejní místa

Doručení do 48 hodin

Jsme fakt rychlí

U nás máte čas

Zboží můžete vrátit do 30 dnů

Odměníme Vás

Za každý nákup získáte věrnostní body