Kde koupit levné barvy do tiskárny Canon + srovnání nákladů

25. 10. 2021

Výběr správné náplně je alfou a omegou kvalitního tisku. Věděli jste ale, že náplně tonery a cartridge Canon můžete pořídit i několikanásobně levněji, aniž byste museli slevovat na kvalitě?

Obsah:

 • Cenové srovnání cartridgí a tonerů Canon
 • Pokud tisknete velké množství dokumentů, budou nízké tiskové náklady pravděpodobně jednou z vašich priorit. Při tisku stovek a více stran měsíčně může správně zvolená náplň znamenat i desítky tisíc ušetřených korun.

  Zorientovat se v nabídce barev ale není jednoduché, zejména pokud vám nejsou známé základní tiskárenské pojmy. Podívejme se proto nejprve na ně.

  Cartridge jsou náplně do inkoustových tiskáren; jak jejich název napovídá, obsahují inkoust, který se při tisku přenáší na papír skrze mikrotrysky v tiskové hlavici. Jako tonery pak označujeme náplně určené pro laserová zařízení. Jejich barevným médiem je tonerový prášek - ten se na podklad fixuje působením tzv. optického válce a zapékací jednotky (viz článek o fungování laserových tiskáren).

  Důležitý je pak rozdíl mezi tzv. originálními a kompatibilními náplněmi:

  • originální náplně jsou tonery a cartridge od výrobců tiskáren, tzn. barvy, který vyrábí Canon (přečtěte si také o její zajímavé historii),
  • kompatibilní náplně (označují se také jako alternativní) jsou barvy, které vyrábí nezávislé třetí strany; tyto tonery a cartridge jsou až 4krát levnější a - při výběru vhodného dodavatele - nehrozí poškozením tiskárny ani zkrácením její záruční lhůty.

  Cenové srovnání cartridgí a tonerů Canon

  Při porovnání nejprodávanějších barev pro tiskárny Canon jsme vycházeli z cen aktuálních pro září 2021. Ty jsme přepočítali na náklady pro tisk 1 černobílé strany (princip šetření při použití barevných alternativních tonerů ale platí i zde).

  Je třeba vzít v potaz, že uvedená výtěžnost náplní počítá s 5% pokrytím stránky barvou, což odpovídá dokumentu s několika odstavci textu. Při tisku fotografií a ilustrací je spotřeba barvy mnohem větší.

  Originální náplň

  Tiskové náklady

  Kompatibilní náplň

  Tiskové náklady

  Rozdíl tiskových nákladů na 1 000 stran

  Canon PG-540 XL černá

  1,08 Kč

  CANON PG-540-XL TonerPartner PREMIUM černá

  0,7 Kč

  380 Kč

  Canon PG-545 XL černá

  1,36 Kč

  CANON PG-545-XL TonerPartner PREMIUM černá

  1,07 Kč

  290 Kč

  Canon PGI-520BK černá

  1,04 Kč

  CANON PGI-520 TonerPartner PREMIUM černá

  0,11 Kč

  930 Kč

  Canon PGI-525BK černá

  1,06 Kč

  CANON PGI-525 TonerPartner PREMIUM černá

  0,13 Kč

  930 Kč

  Canon PGI-550BK černá

  1,35 Kč

  CANON PGI-550-XL TonerPartner PREMIUM černá

  0,12 Kč

  1 230 Kč

  Canon CLI-526BK černá

  0,92 Kč

  CANON CLI-526 TonerPartner PREMIUM fotočerná

  0,09 Kč

  830 Kč

  Mezi další způsoby ke snížení tiskových nákladů patří především:

  • využívání ekologických fontů (např. Ryman Eco, Ecofont Sans, ale také Courier New),
  • tisk v úsporném režimu (módu),
  • tisk na obě strany papíru a v poloviční velikosti (neplatí pro úřední další důležité dokumenty).

  Podobné články

  3 minuty čtení

  Canon: Příběh jedné z nejinovativnějších značek na světě

  První fotoaparát vyrobili už v roce 1934 a krom toho, že se velmi nápadně podobal v té době věhlasným fotoaparátům Leica, na něm nebylo nic moc zajímavého. Za těch 85 let svojí existence se nakonec Canon vyšplhal na horní příčky žebříčku nejinovativnějších firem světa. S více než třemi tisíci patenty je po právu považován za globálního technologického lídra na trhu zobrazovací techniky. Pojďte se začíst do příběhu značky Canon.

  Celý článek »
  3 minuty čtení

  Jak snížit spotřebu inkoustových náplní při tisku a prodloužit jejich životnost?

  Dopřáváte svojí tiskárně originální náplně? Než tiskárna doslouží, v náplních její pořizovací hodnotu hravě přeplatíte, a ne jednou. Originální inkoust do tiskárny vyjde v přepočtu na mililitr tekutiny dvakrát dráž než proslulé luxusní šampaňské Dom Perignon. U tak drahého špásu nesmí přijít ani kapka na zmar! Jak neplýtvat šampaňským vám neporadíme, zato jak prodloužit životnost inkoustových cartridgí jsme shrnuli do následujícího článku.

  Celý článek »