Jak se správně starat o tiskárnu

20. 11. 2017

20. listopadu 2017, 08:23 | Přestože tiskárnu dnes můžete pořídit již za pár stokorun, nejedná se rozhodně o zboží spotřební. I levnější tiskárna vám může sloužit několik let. A pokud si pořídíte tiskárnu dražší, několikaletou výdrž pravděpodobně i očekáváte.

To nejlepší z naší nabídky

Životnost tiskárny můžete prodloužit sami svou činností - stačí se o ni dobře starat. si tedy pořídíte inkoustovou, nebo laserovou tiskárnu, mějte na paměti, že bez údržby vám dlouho nevydrží. Na co klást důraz, vám nastíní následující řádky.

Jak se starat o inkoustovou tiskárnu

Nejčastějším problémem inkoustových tiskáren, se kterým se setkáváme i u nás, je zaschnutí tiskové hlavy. Stává se to zpravidla v domácnostech, kde se netiskne tak často.

Inkoustová tiskárna funguje na poměrně jednoduchém principu, který je ale založený na přesnosti a preciznosti. Mikroskopické kapičky inkoustu, které jsou při tisku vystřelovány na papír, jsou složeny mimo jiné také z vody a ta, jak známo, tendenci se odpařovat. Odpaří-li se vám z cartridge všechna, tiskárna vám vyhlásí stávku.

Chcete-li vyschnutí inkoustové kazety zabránit, tiskněte pravidelně (alespoň jednou týdně), a to všemi barvami. U některých tiskáren stačí spustit takzvanou kontrolu trysek. Tím se spotřebuje vždy alespoň nějaké množství inkoustu.

Cartridge měňte včas. Budete-li tisknout s vypotřebovanou kazetou, hrozí spálení tiskové hlavy. Její výměna přitom stojí mnohdy tolik, co nový stroj. Pokud novou kazetu koupíte, vyměňte ji v tiskárně hned. Necháte-li tiskárnu delší dobu bez cartridge, může zaschnout celý inkoustový systém.

U nekvalitních inkoustových kazet se vám také může stát, že z inkoust vyteče na tiskovou hlavu a trysky se zanesou. S touto nepříjemností se nám svěřili také někteří zákazníci, kteří doplňovali cartridge sami a/nebo tyto kazety doplňovali již poněkolikáté. Vybírejte proto kvalitní inkoustové kazety, které se plní pod tlakem.

Jak se starat o laserovou tiskárnu

Laserové tiskárny oproti inkoustovým mají, co se údržby týče, „život“ snazší. Prášek v tonerové tiskové kazetě nikdy nezaschne, a tak i když přístroj nebudete používat třeba měsíc, nic se nestane.

Přesto i v tomto případě je vhodné zvyknout si na určitý proces údržby. V prvé řadě používejte kvalitní tonery, předejdete tím zničení tiskárny. Před tím, než do ní nový toner vložíte, mírně jej protřepejte. V žádném případě se nedotýkejte obrazového válce na toneru! Není potřeba jej utírat ani s ním jinak manipulovat, jedině tak se zajistí dobrá kvalita tisku.

Kvalitní náplň je základ

Modernější laserové i inkoustové tiskárny mají od výrobců zabudovány servisní a čisticí funkce. O údržbu přístroje se tak můžete starat i prostřednictvím softwaru nainstalovaného v počítači.

Nezapomeňte ale, že co dělá tisk skutečně kvalitním, je náplň. A na ty je TonerPartner odborník. Vyberte si tedy tu správnou cartridge nebo ten správný toner ještě dnes.

Buďte u toho jako první
Nejnovější informace o novinkách a akcích přímo na váš e-mail.

Podobné články

Toner vs. cartridge: v čem se liší a jak vybrat správnou náplň?

Ať už tisknete sporadicky či pravidelně, výměně náplně se nevyhnete. Víte ale, jaký je rozdíl mezi tonerem a cartridgí? A jak poznat...

23. 5. 2022  Celý článek »

Mám koupit originální, nebo neoriginální toner?

Vyplatí se na tonerech šetřit? A kolik nás takové šetření může stát? Vysvětlíme si rozdíly mezi neoriginálními (renovovanými,...

30. 6. 2016  Celý článek »

Doprava od 69 Kč

na výdejní místa

Doručení do 48 hodin

Jsme fakt rychlí

U nás máte čas

Zboží můžete vrátit do 30 dnů

Odměníme Vás

Za každý nákup získáte věrnostní body