Velký průvodce výběrem tiskárny 2021: Jak vybrat nejlepší zařízení pro domácnost nebo kancelář

06. 7. 2020

6. července 2020, 10:00 | Vybrat tu správnou tiskárnu není žádný med. Vždy se ale snažíme sáhnout po tom nejlepším přístroji, jaký nám náš rozpočet dovolí. Trh s tiskárnami se ovšem mění bleskovým tempem - a zařízení, která byla v různých cenových kategoriích pro domácnost či kancelář nejlepší, často své místo postoupila jiným přístrojům. Přečtěte si, s jakými tiskárnami krok vedle rozhodně neuděláte.

Na úvod je třeba říct, že univerzální „nejlepší tiskárna“ neexistuje. Ani nemůže; záleží totiž na vlastnostech, které od přístroje vyžadujete. Špičková kancelářská tiskárna bude pro domácí tisknutí naddimenzovaná - a nejlepší zařízení pro domácnost v kanceláři s vysokou obrátkou dokumentů ostrouhá.

Jak jsme tiskárny vybírali?

Při tvorbě tohoto průvodce jsme se v potaz různé situace, se kterými se můžete v kanceláři či doma setkat (potřeba tisku ve velkém objemu nebo kvalitního skenování) a pro každou z nich jsme vybrali nejlepší tiskárnu na trhu.

Při hodnocení různých zařízení jsme prostudovali dostupné recenze, podívali se na hodnocení zákazníků na zbožových srovnávačích a zařízení, která se dostala do konečného výběru, jsme sami otestovali. Důležitá pro nás byla také dostupnost jednotlivých zařízení nebo to, zda k tiskárnám existují kompatibilní tonery, které dokáží cenu tisku snížit o 80 %.

Výběr správné tiskárny závisí na řadě různých parametrů. Předtím, než se po začnete poohlížet, odpovězte si na několik otázek:

Pro lepší orientaci jsme k jednotlivým faktorům přidali odkaz na doporučená zařízení. Stačí na něj kliknout a prohlížeč vás nasměruje hlouběji do průvodce, na detailnější popis tiskárny.

1. rozhodovací faktor: co a v jakém objemu potřebuji tisknout?

Některá zařízení mají doporučený tiskový objem v nižších stovkách stran měsíčně, jiná si bez problémů s desítkami tisíc vytištěných listů.

Pokud tisknete v malých objemech (nezáleží na tom, zda v kanceláři nebo doma), vyplatí se vám inkoustová tiskárna. Její provoz je sice nákladnější, na druhou stranu je také levnější na pořízení; pokud měsíčně tisknete nejvýše několika stovek listů, vyplatí se vám.

Na inkoust také vsaďte, potřebujete-li tisknout grafické materiály a dokumenty ve vysoké kvalitě (nezávisle na jejich množství) - viz následující bod.

Při velkoobjemovém tisku (1 000 a více stran měsíčně) musíte vzít v potaz tiskové náklady. Ty můžete snížit používáním alternativních náplní, v určitý moment je ale pro tisk běžných dokumentů inkoustové zařízení nevýhodné a vyplatí se sáhnout po laserové tiskárně (vyšší pořizovací náklady, nižší provozní výdaje).

 • Tiskárna pro kvalitní barevný tisk v kanceláři: HP Color LaserJet Enterprise M751dn
 • Tiskárna pro barevný tisk ve vysokých objemech: Kyocera TASKalfa 3253ci

Specifickým případem je pak situace, kdy se poohlížíte po zařízení pro domácí tisk fotek. Řada barevných, inkoustových tiskáren je touto funkcí vybavená, přesto je lepší sáhnout po specializovaném zařízení na bázi tzv. termosublimačního tisku.

Tiskárny na fotky jsou snadno přenosné a poměrně skladné, takže je snadno uschováte třeba v kabelce.

Berte také v potaz, že výrobci tonerových a inkoustových kazet uvádějí jejich výtěžnost pro listy formátu A4 s 5 % pokrytím. U stránek s mnoha obrázky či grafy může pokrytí barvou dosáhnout 80 až 150 % vlivem překrytí barev CMYK u některých tiskových technologií. Přepočet z deklarovaného objemu je pak následující:

Deklarovaná výtěžnost výrobcem (5 % pokrytí) Deklarovaná výtěžnost výrobce (80 % pokrytí)
600 stran 37,5 strany
1 500 stran 94 stran
10 000 stran 625 stran

2. rozhodovací faktor: co potřebuji tisknout a v jaké kvalitě?

Při výběru tiskového zařízení záleží také na tom, zda hodláte tisknout barevně nebo černobílé a v jaké kvalitě.

Kvalitu tisku určuje parametr DPI (dots per inch) - udává, kolik bodů zvládne hlavice vytisknout na úsečku o šířce jednoho palce (přibližně 2,54 cm). Platí, že čím vyšší hodnota DPI, tím detailnější výsledný tisk bude. Lidské oko na vzdálenost 30 cm (běžný odstup při čtění) rozliší nejvýše 300 bodů na jeden palec, jakékoliv vyšší hodnoty vnímá stejně. Při pohledu z 10 cm je ale naše rozlišovací schopnost 2 200 DPI.

Při tisku černobílých dokumentů si vystačíte s přístrojem, který tiskne v rozlišení alespoň 300 DPI:

 • Černobílá tiskárna s vysokým objemem tisku: Canon i-SENSYS LBP352x

K tisku grafických prací a barevných dokumentů ve vysoké kvalitě sáhněte po tiskárně, která rozlišení alespoň 600 DPI:

 • Multifunkční tiskárna pro nízkoobjemový tisk: EPSON EcoTank L7180
 • Multifunkční tiskárna pro vysokoobjemový tisk: Kyocera TASKalfa 3253ci

3. rozhodovací faktor: jaké další funkce kromě tisku potřebuji?

Samotná tiskárna dnes často nestačí. Občas potřebujeme doma naskenovat dokument, v kanceláři se zase neobejdeme bez kopírování.

Je pak lepší mít všechny potřebné funkce v tzv. multifunkční tiskárně, než abyste kupovali každé zařízení zvlášť - mj. tím snížíte spotřebu elektřiny a ušetříte si starosti s mnoha kabely a příliš malým množstvím zásuvek.

Jedním z nejčastěji požadovaných přídavných zařízení je skener, u kterých se při výběru vhodné multifunkční tiskárny můžete řadou parametrů. Zásadní je rozlišení snímání - lepším standardem je 1 200 × 2400 DPI (vhodné pro skenování dokumentů). Pro skenování grafických materiálů a fotografií se ale vyplatí pořídit samostatné zařízení s rozlišením 4 800 × 9 600 DPI.

Skenování úzce souvisí s funkcí kopírování; platí, že tiskárny, které umí skenovat, umí aké kopírovat.

Důležité je, zda je skener u tiskárny plochý nebo průtahový. U plochého skeneru položíte list na skleněnou plochu a po přiklopení víka se jeho obsah nasnímá. U dražších multifunkcí je tato funkce automatizovaná pomocí automatického podavače dokumentů ADF (Automatic Document Feeder). Průtahový skener se hodí spíše pro občasné skenování dokumentů.

 • Barevná tiskárna s kvalitním plochým skenerem: BROTHER MFC-L9570CDW

4. rozhodovací faktor: cena

Nebudeme si nic nalhávat - pro mnoho z nás je při kupování tiskárny zásadní částka, kterou za ni zaplatíme. Na trhu přitom seženete i za velmi nízké ceny poměrně kvalitní zařízení, které zastane vše, co od tiskárny čekáte: poměrně kvalitní tisk, skenování a kopírování dokumentů.

 • Levná barevná tiskárna s průtahovým skenerem: HP Deskjet Ink Advantage 3788
 • Levná kancelářská tiskárna s kvalitním plochým skenerem: EPSON EcoTank Mono M2140

Za rozumné peníze pak pořídíte např. kancelářské zařízení Canon PIXMA TS8350.

Další zdroje o kvalitních tiskárnách

Tento článek volně navazuje na náš starší článek Nejlepší inkoustové tiskárny 2019: Radíme, kterou koupit, který je zčásti poplatný i dnes. Na naše další, starší průvodce se podívejte zde:

Tiskárna pro černobílý tisk v malém objemu: EPSON EcoTank Mono M2170

1 L

Doporučený objem tisku: 1 500 str./měsíc

Další funkce: barevné skenování (1 200 × 2 400 DPI)

Barva tisku: černobílá (inkoust)

EPSON EcoTank Mono M2170 vám vytrhne trn z paty, pokud potřebujete kvalitní černobílou tiskárnu do kanceláře s funkcí oboustranného tisku a zároveň hledáte finančně přívětivé zařízení.

Tiskárna disponuje zásobníkem na 250 papírů A4 a za minutu vytiskne 20 černobílých listů v rozlišení 1 200 × 2 400 DPI.

Doporučený objem tisku je 800 stran měsíčně. EPSON EcoTank Mono M2170 tak využijí spíše menší kanceláře, pro které je tisk dokumentů spíš doplňkovou provozní činností.

Tiskárna se vyznačuje dlouhou životností (výrobce udává životnost na 100 000 výtisků) a je téměř bezúdržbová. Jediný zásah, který přístroj vyžaduje, je občasná výměna odpadní nádobky; tím se přístroj odlišuje od řady domácích i kancelářských inkoustových tiskáren, kterým s přeplněnou odpadní nádobkou (ve formě houbičky) končí životnost.

Součástí dodávky jsou tankové náplně, které vám vystačí pro vytisknutí 11 tisíc stránek (při 5% pokrytí stránky). EPSON EcoTank Mono M2170 umí také kopírovat (rozlišení 600 × 1 200 DPI a skenovat (1 200 × 2 400 DPI). Ze zařízení lze tisknout i bezdrátově pomocí Wi-Fi připojení.

Hlavní výhody:

 • tankový systém s pohodlným doplňováním,
 • vysoká úspora elektrické energie oproti laserovým tiskárnám,
 • odpadní nádobka je vyměnitelná.

Hlavní nevýhody:

 • pouze černobílý tisk,
 • malý displej bez číselné klávesnice,
 • nízká rychlost oboustranného tisku (pouze 9 str./min).

Tiskárna pro kvalitní barevný tisk: HP Color LaserJet Enterprise M751dn

2 L

Doporučený objem tisku: 40 000 str./měsíc

Další funkce: žádné

Barva tisku: barevná (laser)

HP Color LaserJet Enterprise M751dn je tou pravou volbou pro kanceláře, které potřebují pravidelně tisknout grafiku ve vysokém rozlišení. Nabízí několik odlišných kvalit tisku (v nejvyšší 1 200 × 1 200 DPI); doporučený měsíční objem tisku je 40 000 stránek (při 5% pokrytí), maximální zátěž potom 150 000 listů.

Tiskárna si poradí i s netradičními druhy papírů (reliéfním, recyklovaným i s drsnou texturou) do gramáže 300 g/m2 (viz článek o gramáži papíru). Zařízení umožňuje potisk desítek různých formátů (včetně mnoha druhů obálek) a to do velikosti SRA3.

Přístroj disponuje dvojící vstupních zásobníků: první pojme 110 listů a druhý dokonce 550 kusů papíru (až do formátu A4). Tuto kapacitu je přitom možné rozšířit na 2 700 listů pomocí volitelného zásobníku s podstavcem.

HP Color LaserJet Enterprise M751dn je vybavena 2,7palcovým displejem, který se ovládá přes klávesy. Zařízení není multifunkční - soustředí se výhradně na kvalitní tisk. Bezdrátové tisknutí (Wi-Fi, Bluetooth) je možné po dokoupení bezdrátového rozšíření.

Velkou předností tiskárny je výdrž tonerových kazet. Černá náplň zvládne potisknout 33 tisíc stránek A4 (5% pokrytí), barevné cartridge 28 000 listů.

Hlavní výhody:

 • tisk i papíru formátu SRA3,
 • speciální tiskový režim se širší barevnou škálou,
 • vysoká provozní zátěž.

Hlavní nevýhody:

 • bezdrátový tisk možný po dokoupení speciálního rozšíření,
 • absence dotykového displeje,
 • HP nedodává kompatibilní RIP (software pro zpracování rastrových obrázků).

Zařízení pro tisk ve vysokém objemu: Kyocera TASKalfa 3554ci

3 L

Doporučený objem tisku: 12 500 stran A4 měsíčně

Další funkce: barevné skenování (až 600 DPI) a kopírování, možnost modulárního rozšíření

Barva tisku: barevná (laser)

Letošním králem mezi kancelářskými tiskárnami je multifunkční Kyocera TASKalfa 3554ci. Je ideální pro nasazení do velké kanceláře jako centrální zařízení pro tisk, kopírování a skenování.

Za minutu zvládne přístroj vytisknout 35 stránek (černobílých i barevných) o rozlišení 1 200 DPI; rozumí si s formáty ve velikosti A6 až SRA3 (viz formáty papíru). Do dvou vstupních zásobníků vložíte 2 × 500 listů, jejich kapacitu lze rozšířit na 7 150 stránek. Výstupní zásobník disponuje kapacitou 500 listů (lze rozšířit na 5 000 stránek).

Tisková kapacita zařízení je obrovská; doporučený měsíční objem tisku je 12 500 stránek, jednorázově ale přístroj zvládne za měsíc potisknout desetinásobek, tedy 125 000 listů.

Kyocera TASKalfa 3554ci je vhodná pro integraci do systémů řízených tiskových služeb, včetně tisku za pomocí zabezpečených tiskových front či s přihlašování uživatelů čipovými kartami. V době kybernetických útoků na sítě státních institucí i soukromých firem je výhodou podpora nejmodernějších bezpečnostních technologií pro ochranu dat a zařízení v síti.

Zařízení podporuje tisk z mobilních zařízení - k tomu využívá mobilní aplikaci KYOCERA Mobile Print. Přístroj můžete ovládat mj. skrze 10,1palcový, dotykový LCD displej.

Obrovskou výhodou zařízení je jeho modulárnost, která významně navyšuje kapacitu tisku i funkcionality tiskárny. Přístroj můžete rozšířit o řadu doplňků mj. o:

 • různé modely pokročilých skenovacích podavačů,
 • rozšiřující skenovací kit (součástí je software, který naskenované dokumenty převádí na text - funkce OCR),
 • sešívací finišer s děrováním,
 • skládací jednotka,
 • poštovní třídič.

Zařízení tak můžete využít také k digitalizaci papírových dokumentů a jejich odeslání do document management systémů.

Hlavní výhody:

 • modulárnost a robustní tiskový engine stavěný pro vysokou zátěž,
 • přívětivé uživatelské prostředí a možnosti vzdálené administrace,
 • vysoká rychlost tisku (až 35 stran za minutu).

Hlavní nevýhody:

 • při koupi bez smlouvy na dodávku spotřebního materiálu a servisu finančně nevýhodné,
 • vyžaduje odbornou instalaci,
 • relativně vysoká pořizovací cena.

Tiskárna na fotografie: Canon Zoemini

4 L

Další funkce: žádné

Barva tisku: barevná (termosublimační tisk)

160gramové kapesní zařízení Canon Zoemini je jednou z nejlepších přenosných tiskáren na fotky na trhu. Na jedno nabití vytiskne 20 snímků velikosti 10 x 15 cm, poradí si ale samozřejmě i s odlišnými formáty fotopapíru. Kapacita zásobníků je 10 odlepovacích, fotografických papírů Canon ZINK (patentovaná technologie).

Se svým smartphonem propojíte Canon Zoemini pomocí Bluetooth a přes aplikaci Canon Mini Print, které nabízí mj. širokou paletu filtrů - např. oblíbený vintage.

Doba nabíjení je přibližně 90 minut, rozlišení tiskárny 300 × 600 DPI a rychlost tisku jedné fotky přibližně 50 sekund. Obrovskou předností zařízení je kompaktnost - s rozměry 118 × 82 × 18,7 mm se pohodlně vejde i do menší kabelky.

Co je termosublimační tisk?
Jde o speciální druh tiskové techniky, při které se barva přenáší na podklad zahřátím speciálních polovodičových fólií. Bližší rozbor a využití termosublimačního tisku si přečtěte v článku Jak fungují termotiskárny a podle čeho je vybírat?.

Hlavní výhody:

 • bezinkoustová termosublimační technologie tisku,
 • bezdrátová konektivita, nízká hmotnost a vestavěná baterie,
 • fotografie lze použít jako samolepky.

Hlavní nevýhody:

 • kvůli patentované technologii ZINK™ papíru nelze zakoupit papír od alternativních výrobců.

Černobílá tiskárna pro vysoký objem tisku: Canon i-SENSYS LBP352x

5 L

Doporučený objem tisku: 20 000 str./měsíc

Další funkce: žádné

Barva tisku: černobílá (laser)

Canon i-SENSYS LBP352x je jednou z vůbec nejrychlejších tiskáren na trhu. Černobílé laserové zařízení dokáže za minutu potisknout (při 5% pokrytí) 62 stran A4 - a 75 listů formátu A5.

Z těchto údajů je jasné, že Canon i-SENSYS LBP352x je určen pro tisk v opravdu velkých objemech. A tomu odpovídají také další parametry stroje: vstupní zásobník kapacitu 600 listů, ale lze ji rozšířit na 3 600 stran. Tiskárnu můžete rozšířit o zásobníky pro dokumenty různých formátů a vzájemně je různě kombinovat.

Přístroj je možné rozšířit také o další moduly, včetně:

 • podavače obálek,
 • sady pro tisk čárových kódu,
 • paměťové karty pro možnost šifrovaného tisku.

Samozřejmostí je oboustranný tisk a tisknutí z cloudu (Google Print Cloud, pokud využíváte G Suite) nebo bezdrátově z mobilního zařízení (přes aplikace Apple AirPrint, Mopria nebo Canon PRINT Business).

Tisknutí můžete zabezpečit také číselným kódem. Rozlišení tiskárny je až 600 × 600 DPI a součástí balení jsou náplně, které vám vystačí pro vytisknutí 11 000 stránek. Canon i-SENSYS LBP352x lze také integrovat do síťového prostředí.

Na TonerPartner.cz naleznete také náhradní náplně v ceně od 1 098 Kč.

Hlavní výhody:

 • velmi rychlý tisk - 62 A4 stran za minutu,
 • obrovská kapacita vstupního zásobníku (až 3 600 listů v 6 zásobnících),
 • modulární řešení tiskárny.

Hlavní nevýhody:

 • síťové nastavení musí provést odborník,
 • hlučnější provoz.

Multifunkční tiskárna pro nízkoobjemový tisk: EPSON EcoTank L8180

6 L

Doporučený objem tisku: 500 str./měsíc

Další funkce: barevné skenování (1 200 × 4 800 DPI) a kopírování

Barva tisku: barevná (inkoust - 6 barev)

EPSON EcoTank L8180 je to nejlepší, co může trh s domácími tiskárnami nabídnout. Zařízení vám prokáže skvělou službu při tisku fotek, letáků či prezentací, ostudu ale neudělá např. ani v grafickém nebo fotografickém studiu.

S přístrojem bez problémů vytisknete dokumenty i fotografie různých formátů (až do rozměru A3+). Tisknout lze bezokrajově či oboustranně, rychlostí téměř 28 stran za minutu a v rozlišení 5 760 × 1 440 DPI.

Velkou devizou přístroje je tankový systém, který snadno a bez zašpinění doplníte. Tiskárna disponuje 6 barvami, takže (oproti běžnému CMYK systému) vytiskne všechny myslitelné odstíny. Inkousty jsou přitom součástí dodávky. Vysoká kvalita tiskového mechanismu je podložena tříletou zárukou.

Na jeden zátah EPSON EcoTank L8180 vytiskne 2 300 fotografií formátu 10 × 15 cm, nebo stejný počet barevných dokumentů.

Tiskárna si rozumí s Wi-Fi i paměťovými kartami a umí tisknout z cloudových úložišť nebo mobilních zařízení. Ovládat ji můžete mj. z dotykového LCD displeje (úhlopříčka 10,9 cm). Nabízí i další funkce, zejména pak skenování dokumentů ve vysoké kvalitě (1 200 × 4 800 DPI).

Hlavní výhody:

 • extrémně vysoké rozlišení tisku,
 • podpora formátu A3,
 • potisk papíru o gramáži 300 g/m2 a délce 2 m.

Hlavní nevýhody:

 • relativně nízká kapacita vstupního zásobníku papírů (jen 100 listů),
 • nízká rychlost tisku v nejvyšší kvalitě,
 • větší půdorysné rozměry (kvůli podpoře formátu A3).

Nejlepší tiskárna s plochým skenerem: BROTHER MFC-L9570CDW

7 L

Doporučený objem tisku: 6 000 str./měsíc

Další funkce: barevné skenování (až 19 200 DPI) a kopírování (až 1 200 × 600 DPI)

Barva tisku: barevná (laser)

Tiskárna BROTHER MFC-L9570CDW disponuje plochým skenerem s rozlišením 19 200 DPI a využijí ji především kanceláře, které potřebují digitálně archivovat fotodokumentaci. Zařízení přijde vhod i jakémukoliv jinému pracovišti s potřebou rychlého a kvalitního skenování dokumentů a grafiky.

Přístroj bez problému zvládne i oboustranné skenování - rychlostí až 100 listů za sekundu. Je vybavený automatickým podavačem s kapacitou 80 stran A4.

Nezaostávají ani tiskové parametry: BROTHER MFC-L9570CDW vytiskne za minutu 31 stránek v rozlišení 2 400 × 600 DPI. Podobně jako u skenování, i tisknout můžete oboustranně; součástí dodávky jsou tonery s kapacitou 6 500 stran.

Tisknutí a další funkce je možné uzamknout bezpečnostním kódem; zařízení nabízí možnost síťové integrace a možnost ovládání z barevného displeje o úhlopříčce 17,6 cm. Samozřejmostí je bezdrátový tisk ze smartphonu, tabletu či notebooku (aplikace Brother) pomocí WiFi či Bluetooth.

Náhradní náplně k tiskárně BROTHER MFC-L9570CDW pořídíte za 673 na tomto odkazu.

Hlavní výhody:

 • rozlišení skeneru 19 200 × 19 200 DPI (softwarově navýšené),
 • rychlý podavač skeneru (až 100 stran za minutu oboustranně).

Hlavní nevýhody:

 • zpracování náročnějších úkonů je o trochu delší než u konkurenčních zařízení,
 • válcová jednotka se mění pro všechny barvy (jde o jeden díl) a při špatném poměru mezi barevným a černobílým tiskem se brzy opotřebuje,
 • aplikace pro mobilní tisk není uživatelsky přívětivá.

Nejlepší levné zařízení: HP Deskjet Ink Advantage 3788

8 L

Doporučený objem tisku: 200 str./měsíc

Další funkce: průtahový skener, tisk fotografií

Barva tisku: barevná (inkoust)

Inkoustová tiskárna HP Deskjet Ink Advantage 3788 je jedním zařízení pro domácí tisk - seženete ji za 1 590 Kč. U této tiskárny předsudky o levném (a tedy nepříliš funkčním zařízení) neplatí; na Heurece HP Deskjet Ink Advantage 3788 slušných 93 %.

Tiskárna se hodí pro občasný tisk dokumentů, např. pokud máte doma děti školou povinné. Doporučené provozní zatížení je 50 200 stran měsíčně (při 5% pokrytí), maximální zátěž je pak 1 000 listů A4.

HP Deskjet Ink Advantage 3788 za minutu vytiskne 8 černobílých stran A4 nebo 5,5 barevného listu v rozlišení 1 200 DPI. Zařízení umožňuje také tisk z mobilního zařízení; k dispozici je výborná aplikace pro iOS i Android.

Tiskárna je velmi kompaktní; v závislosti na tom, zda je rozložená nebo složená dosahuje přístroj rozměrů jen 76 × 127 216 × 356 mm. Obrovskou předností přístroje jsou cartridge, jejichž součástí je tisková hlava. I při dlouhém nepoužívání stačí vyměnit náplň a zařízení tiskne jako zcela nové.

HP Deskjet Ink Advantage 3788 je multifunkční zařízení, které si poradí si s fotografickým papírem (10 × 15 cm) a tiskem fotek. Je vybavena i jednoduchým průtahovým skenerem; vzhledem k ceně celého přístroje výsledné skeny ke špičce nepatří, pro základní použití je ale skener dostačující.

Na TonerPartner.cz nabízíme také náhradní náplně, které od 403 pořídíte zde.

Hlavní výhody:

 • malé rozměry tiskárny,
 • k dispozici ve více barevných provedeních,
 • tisková hlava je součástí cartridge.

Hlavní nevýhody:

 • pouze monochromatický informační displej,
 • jednoduchý průtahový skener,
 • nízká rychlost tisku.

Kvalita za rozumné peníze: Canon PIXMA TS8350

9 L

Doporučený objem tisku: 500 str./měsíc

Další funkce: skenování a kopírování (u obou rozlišení 2 400 DPI)

Typ tisku: barevný tisk (rozlišení 1 200 DPI)

Canon PIXMA TS8350, kterou seženete za 3 999 Kč, nemá ve své cenové hladině prakticky konkurenci. Udělá radost zákazníkům, kteří si potrpí na skvělý design, technické vychytávky a vysokou kvalitu tisku.

Tiskárna disponuje motorizovaným výstupním zásobníkem, který pojme 100 listů běžného papíru. Pro tisk dokumentů (rychlostí 15 černobílých stran za minutu) využívá Canon PIXMA TS8350 vysokokapacitní (XXL) pigmentový černý inkoust, takže při tisku textových dokumentů neplýtvá barevným inkoustem.

Zařízení se specializuje na tisknutí fotografických snímků a grafických prací. Tiskárna disponuje přihrádkami pro 6 barevných inkoustů. Vedle pigmentové černě, klasické černé, azurové, purpurové a žluté náplně tiskárna slot i pro modrý fotografický inkoust, díky kterému vytištěné snímky prakticky nerozeznáte od těch z fotokiosků.

Canon PIXMA TS8350 zvládne za minutu vytisknout 10 barevných stran A4. Bezokrajový či oboustranný tisk je samozřejmostí, tiskové rozlišení můžete nastavit na 1 200 DPI.

Přístroj je navíc multifunkční, takže mu nedělá problém ani kopírování či skenování (až 2 400 DPI). Oba úkony lze automatizovat; součástí tiskárny je zásobník na 99 listů. Tiskárnu můžete ovládat z přehledného dotykového displeje, pomocí tabletu či smartphonu nebo počítačem přes USB připojení.

Náhradní náplně pro Canon PIXMA TS8350 pořídíte za 223 na tomto odkazu.

Hlavní výhody:

 • využívá fotografickou modř pro vysokou kvalitu tisku fotek,
 • všestrannost,
 • moderní dotykový displej.

Hlavní nevýhody:

 • kvalita barevného tisku je závislá na kvalitě papíru,
 • černobílé kopie nejsou příliš kvalitní,
 • vložený papír ve vstupního zásobníku není zakrytovaný.

Barevná tiskárna s kvalitním průtahovým skenerem: BROTHER MFC-L8690CDW

10 L

Doporučený objem tisku: 4 000 str./měsíc

Další funkce: barevné skenování (s rozšiřujícím setem 19 200 DPI) a kopírování

Barva tisku: barevná (laser)

Požadavky na kancelářskou tiskárnu by se často daly smrsknout na maximální tiskový výkon za minimální náklady“.

Tyto nároky splňuje BROTHER MFC-L8690CDW - a přidává i nějaké funkcionality navíc. Tiskárna je perfektně vybavená pro nasazení do střední kanceláře: Za minutu vytiskne zařízení 31 listů (černobíle i barevně), max. měsíční vytížení je přitom 40 000 listů.

O velkoobrátkovosti tiskárny svědčí samotný vstupní zásobník, který pojme 300 papírů (můžete jej rozšířit na 1 050 listů). Doporučená měsíční zátěž je přitom 500 3 000 listů a tisknout lze i na papíry formátu A5 či A6.

Tiskové i skenovací rozlišení je 2 400 DPI, rozlišení skeneru lze softwarově zvýšit dokonce na 19 200 DPI. Jednoprůchodový, oboustranný skener je vybavený automatickým podavačem dokumentů (ADF) s kapacitou 50 listů a v expresním režimu (1 200 × 600 DPI) naskenuje za minutu 28 stran.

Tiskárnu můžete ovládat dotykovým LCD displejem s úhlopříčkou 9,3 cm, přes počítač (USB kabel) nebo bezdrátově - ze svého smartphonu, tabletu či notebooku.

Velkou výhodou zařízení je možnost zabezpečení tisku PIN kódem (funkce Secure Function Lock 3.0). Součástí dodávky jsou cartridge, které vám vystačí na vytisknutí 1 800 stran. Náhradní náplně pro BROTHER MFC-L8690CDW pořídíte od 425 Kč.

Hlavní výhody:

 • robustnost,
 • velmi rychlý duplexní skener,
 • plná konektivita a síťová bezpečnost.

Hlavní nevýhody:

 • nastavení skenování do e-mailu je neúměrně složité,
 • válcová jednotka se mění pro všechny barvy (jde o jeden díl) a při špatném poměru mezi barevným a černobílým tiskem se může opotřebovat příliš brzy,
 • aplikace pro mobilní tisk působí „nedotaženým“ dojmem.

Potřebujete poradit? Ozvěte se nám

Žádná z představených tiskáren vašim potřebám nevyhovuje? Rádi vám s výběrem poradíme. Napište nám přes kontaktní formulář nebo nám napište na info@tonerpartner.cz.

Související produkty

+ Dárek
- 19%
CANON CRG039 (0287C001) - Toner TonerPartner PREMIUM, black (černý)
Pro které tiskárny je produkt vhodný?
Černá11000 stran 0,08 Kč / strana TonerPartner Skladem

1 077 Kč

871 Kč
720 Kč bez DPH
Nejnižší cena za posledních 30 dnů: 871 Kč
- 9%
Canon i-SENSYS LBP352x - černobílá, SF, duplex, PCL, USB, LAN
Skladem

21 834 Kč

19 942 Kč
16 481 Kč bez DPH
Nejnižší cena za posledních 30 dnů: 19 927 Kč
Buďte u toho jako první
Nejnovější informace o novinkách a akcích přímo na váš e-mail.

Podobné články

uvod

6 tipů na kvalitní velkoformátové tiskárny pro tisk A3, A2 a A1

Ne všem firmám a organizacím stačí tiskárny na klasickou „áčtyřku“. Řada společností pracuje s velkoformátovými tisky: projektové kanceláře...

20. 2. 2020  Celý článek »

Jak fungují termotiskárny a podle čeho je vybírat?

Zvažujete zakoupení termotiskárny pro tisk etiket nebo účtenek, ale nevíte, podle čeho vybírat? V tomto článku vám prozradíme to...

4. 5. 2020  Celý článek »

Doprava od 69 Kč

na výdejní místa

Doručení do 48 hodin

Jsme fakt rychlí

U nás máte čas

Zboží můžete vrátit do 30 dnů

Odměníme Vás

Za každý nákup získáte věrnostní body