Inkoustová tiskárna na tankový systém - konec trápení

16. 9. 2019

16. září 2019 | Zejména v domácnostech jsou inkoustové tiskárny stále velmi oblíbeným přístrojem na tisk dokumentů i fotografií. Nejsou drahé, snadno se obsluhují a poskytují kvalitní tisk. Jenže ceny originálních inkoustových náplní jsou poměrně vysoké, což značně prodražuje provoz těchto užitečných zařízení. Řešením, které uživatelům umožňuje razantní snížení nákladů na tisk, jsou inkoustové tiskárny na tankový systém.

To nejlepší z naší nabídky

Ach, ten prokletý inkoust

Příchod inkoustových tiskáren s tankovým zásobníkem navíc částečně eliminoval problém ucpaných trysek, který se objevuje především u starších typů inkoustových tiskáren. Stačilo nepoužít tiskárnu pár týdnů a inkoust, jehož chemické složení tvoří speciálně upravená voda, pigmenty a další aditiva, zaschl a ucpal trysky.Čištění takové tiskárny byla zdlouhavá práce. V lepším případě stačilo, aby uživatel provedl na přístroji hloubkové čištění hlav (což ovšem znamenalo další velkou spotřebu inkoustu), v tom horším jej musel odvézt do servisu. Navíc cena barevných kazet není nejnižší, což vytváří začarovaný kruh. Když tisknete často a hodně, musíte opětovně náplně měnit a utrácíte spoustu peněz. Pokud tisknete občas a málo, ucpávají se trysky a následný servis tiskárny vás znovu stojí majlant.

prasiatko-nahled2.jpg

Proto uživatelé přecházeli ke kompatibilním náplním, které byly o dost levnější než drahé originální cartridge s nízkým objemem.

Příchod spasitele

Před šesti lety ale japonská firma Epson uvedla na trh inkoustové tiskárny na tankový systém. Modely L100 a L200 s integrovanými velkokapacitními nádržkami na jednotlivé barvy (černou, azurovou, purpurovou a žlutou) v kombinaci s inkoustovými lahvičkami o větším objemu určenými pro doplňování přinesly enormní snížení nákladů na tisk. Kromě toho mj. umožnily snadné doplňování inkoustu bez znečištění a plýtvání.

tankovanie1-nahled2.jpg

Tankové tiskárny se někdy označují zkratkami SPDI (Systém průběžného doplňování inkoustu) nebo CISS (z angl. Continuous Ink Supply System) a jsou vesměs spolehlivé. Jejich nejčastějším problémem je přeplněný absorbér na použitý odpadní inkoust. U novějších modelů jsou absorbéry upravené tak, že je snadno zvládne vyměnit i laik, takže zásah profesionálního servisu není nutný.

A co konkurence?

Konkurence nad nejnovějším typem inkoustové tiskárny zpočátku ohrnovala nos. Nicméně obava, aby s aktuálními trendy neujel vlak, ji nakonec přinutila přijít s vlastními modely inkoustových tiskáren na tankový systém.

fla3ti4kz-nahled2.jpg

Veřejnosti postupně představily své výrobky firmy Brother, Canon a Hewlett-Packard. Posledně jmenovaná americká společnost úspěšně prodává svou vlastní řadu inkoustových tiskáren a multifunkčních zařízení využívajících tankový systém. Série nese označení HP Ink a jedním z jejích zástupců je model HP DeskJet GT 5820 All-in-One. Ten umožňuje vytisknout 5 000 stran černou barvou při rychlosti 8 stran za minutu, respektive 8 000 stran s barevnou sestavou rychlostí 5 str./min. Lze jej snadno propojit s tabletem nebo telefonem pomocí Wi-Fi.

Další výhodou, kterou tato multifunkce s tankovým doplňovacím systémem nabízí, je komfortní řešení výměny jednotlivých náplní. Plnicí hrdla nádržek se speciální membránou spolu s jedinečným mechanismem podtlaku brání nechtěnému znečištění barvou i úniku inkoustu mimo nádobu.

4istenie-nahled2.jpg

Jaká je nejlepší tanková tiskárna?

Takové hodnocení je čistě subjektivní. Výběr těchto tiskáren je dnes velmi široký, a to jak u nejběžnějšího tisku do formátu A4, tak i pro formát A3. Dobrým vodítkem pro zájemce může být test tankové tiskárny, případně uživatelské reference s vlastními praktickými zkušenostmi a doporučeními.

Buďte u toho jako první
Nejnovější informace o novinkách a akcích přímo na váš e-mail.

Podobné články

Příběh značky Brother - z Japonska až na kraj světa

Známé rčení o tom, že Tatra nezná bratra, se dá lehce zpochybnit. Nechce se věřit, že by nikdo z kopřivnické automobilky nikdy neslyšel o...

28. 3. 2019  Celý článek »

Nejlepší inkoustové tiskárny 2019: Radíme, kterou koupit

Vaše tiskárna už má to nejlepší za sebou a je nejvyšší čas poohlédnout se po nové? Prošli jsme za vás testy a recenze inkoustových...

11. 4. 2019  Celý článek »

Doprava od 69 Kč

na výdejní místa

Doručení do 48 hodin

Jsme fakt rychlí

U nás máte čas

Zboží můžete vrátit do 30 dnů

Odměníme Vás

Za každý nákup získáte věrnostní body